Případy týrání zvířat v ČR rss

Muž téměř ubil svého ovčáka kladivem, veterináři bojují o jeho život

Brutální případ týrání zvířat se stal v pondělí 31.5.2010 večer v pražských Vysočanech. Muž udeřil svého psa několikrát kladivem přímo do hlavy. Odchytová služba převezla těžce zraněné zvíře do útulku, kam současně na pomoc spěchal i veterinář. Zvíře nyní bojuje o život, případ už vyšetřují policisté.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 1.6.2010  |  Přečteno: 10969x

„Mučírna“ paní Šíblové v obci Žerůvky u Olomouce

Dobrý den,

ve zkratce : 26.1.2010 provedla KVS Olomouc na základě oznámení o týrání zvířat kontrolu v bývalé porodně prasat na okraji obce Žerůvky u Olomouce. Dopadlo to jako vždy pokutou , pro zvířata se nic nezměnilo. Majitel objektu dal organizaci Acro foundation (Šíblová a spol.)výpověď k 1.3.2010. Část psů skončila v soukr. útulku paní Synkové v Heřmanicích.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 14.3.2010  |  Přečteno: 14119x

Týraní psi na statku v Habarticích, okres Šumperk

12.2.2010  Marcela Árendášová, www.ozviratech.cz

Dnes jsem našla email od naší čtenářky (jméno si paní z osobních důvodů nepřeje zveřejnit), která nám oznámila případ týrání dvou psů v Habarticích u Hanušovic (okres Šumperk - Jeseníky).

Autor: Marcela  |  Vydáno: 17.2.2010  |  Přečteno: 12982x

Strážníci se pokoušeli chytat vyděšené psy po zesnulém podivínovi

úterý 9. února 2010, 16:09 - Mostky

Desítky trpících psů po sobě zanechal v obci Mostky u Kaplice dvaapadesátiletý muž, kterého nalezli v pondělí mrtvého policisté ve vraku autobusu, kde bydlel. V okolí vraku je dalších deset nepojízdných automobilů a v nich živoří němečtí ovčáci, husky i další plemena

Autor: Marcela  |  Vydáno: 12.2.2010  |  Přečteno: 12971x

Na vychrtlé psy se lidé nemohli dívat

29.1.2010   7:56

Klenčí pod Čerchovem - Za špatný stav zvířat podle jejich majitele mohou mrazy, při kterých psi nežerou.
Na metrových řetězech, v polorozpadlých boudách a při nedostatku jídla a pití živoří asi dvacítka psů, které jejich majitel Radek Heller z Klenčí pod Čerchovem chová k účelu závodů psích spřežení.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 12.2.2010  |  Přečteno: 11510x

Třicet ubohých psů z jičína

27.11.2009

30 Psů z jičínaV rámci naší činnosti zaměřené především na pomoc týraným zvířatům jsme se dostali k dalšímu otřesnému případu týrání psů. O pomoc nás požádala zoufalá dcera majitelky psů. Majitelka musela bohužel odejít do nemocnice a o pejsky se zřejmě nebude moci již dále starat. Jednalo se o dlouholetou chovatelku psů, která však přestala zvládat péči o více jak třicítku psů a z celého chovu se stalo hnojiště se zuboženými a vyděšenými zvířaty, kde už nešlo o nic jiného než o přežití. Od doby, kdy majitelka odešla do nemocnice, se o psy začala starat velmi hodná a obětavá dobrovolnice, velká milovnice pejsků z vedlejší vesnice. Denně za pejsky jezdí, věnuje se úklidu domu, krmení i psům. Bez její pomoci by se o pejsky neměl kdo starat a nastal by problém, kam se všemi psy najednou. Dokonce nám sdělila, že obvolala všechny útulky v blízkém okolí a setkala se jen s urážkami, nedůvěrou a neochotou pro zvířata cokoliv udělat. Neváhali jsme se případu ujmout, okamžitě začít pejskům shánět nové domovy a dostat je z toho místa pryč. Vyzvali jsme veřejnost v inzerátech, mezi známými a našimi příznivci jsme rozeslali zprávy, bohužel se ozvalo jen velmi málo lidí ochotných pomoci, takže stále čekáme. Dne 27. 11. 2009 nám tedy nezbylo nic jiného než se sebrat a odjet do Jičína nafotit pejsky, dovézt krmení, odblešovadla a zhodnotit celou situaci.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 12.2.2010  |  Přečteno: 10823x