Kategorie: Případy týrání zvířat v ČR

„Mučírna“ paní Šíblové v obci Žerůvky u Olomouce

Dobrý den,

ve zkratce : 26.1.2010 provedla KVS Olomouc na základě oznámení o týrání zvířat kontrolu v bývalé porodně prasat na okraji obce Žerůvky u Olomouce. Dopadlo to jako vždy pokutou , pro zvířata se nic nezměnilo. Majitel objektu dal organizaci Acro foundation (Šíblová a spol.)výpověď k 1.3.2010. Část psů skončila v soukr. útulku paní Synkové v Heřmanicích.

Aktuální informace v příloze :
 
http://www.cz-pes.cz/diskuse/10_10758_0.html

http://zwergpinscher.rajce.idnes.cz/Psy_u_pani_Synkove_od_..._Siblove/


                                                                  Marie Puhačová
                                                                  Liga na ochranu zvířat ČR, organizace Olomouc

 

P.S.: Z několika mailů od lidí , kteří v "útulku" paní Šíblové v Žerůvkách hledali svého psa, posílám jeden , aby jste si mohli udělat představu, v jakých podmínkách musí zvířata přežívat v naší civilizované zemi, neboť kontrolní orgány prý udělali vše, co jim káže litera zákona.

PS: o Žerůvkách...

Při hledání svého ztraceného psa se mi včera také naskytl ten otřesný zážitek návštěvy "záchranné stanice". Byli jsme tam už v sobotu dopoledne, ale nepustili nás dovnitř. Po dlouhém bušení se odkryl kousek papírové krabice, kterou jsou zabedněny okénka v přední části objektu. Nějaký chlapík, kterému jsme viděli pouze oči, nám tvrdil, že tu není majitelka, čekají kontrolu, uklízí a bohužel nás opravdu nemůže pustit dovnitř. Bylo by to prý lepší ve všední den odpoledne. Měli jsme na plánu ještě nějaké hledání, tak jsme odjeli. Včera odpoledne jsme opět přijeli do Žerůvek. Situace se opakovala, menší pokrok byl, že chlapík vyšel v žabkách na boso ven. Pak nám dírou v okénku ukázal 4 malé psy, větší prý nemá. K argumentům, proč nás nepustit dovnitř, přibylo tvrzení, že tato záchranná stanice ještě není zkolaudovaná....
Tak jsme zajeli pro Policii ČR do Lutína a náhle šlo vše hladce!!! V prostoru hned za vraty se sype strop, ze kterého již visí veliké překlady. V hlavním psinci měli lejna aspoň trochu seškráblé. Je tam však z hromad rozkládajících se odpadků a zbytků brojlerů takový smrad, až vám slzí oči! Velcí psi umístění v jedné kóji si jsou většinou velmi podobní. Tři stejní kříženci rotwailera, mnoho kříženců NO...pokud tu jsou od narození, tak zřejmě nikdy nebyli venku. Kolem objektu nejsou žádné stopy a sníh už leží opravdu dlouho. Pokud se tam hodláte vypravit, vřele doporučuji baterku! A místnost pro malé a střední psy? Byli tam tak namačkáni, že v celé místnosti vůbec nebyla vidět podlaha! A intenzita smradu byla taková, že se téměř nedalo nadechnout! Jak tu ten chlapík může vůbec vydržet!? Počet psů neodhadnu. Někteří si byli opět velmi podobní...chlapík říkal, že je vyvenčí, to spočívalo ve vypuštění z oné místnosti do chodbičky prasečáku! Psi, kteří vybíhali ze dveří v souvislém davu jako první, už byli na konci prasečáku a ze dveří se stále valili další a další psi!!! Opravdu nevím, kolik jich tam mohlo být! Ale všichni tito psi byli velmi přítulní! Našeh opsa jsme tam nenašli. Na zpáteční cestě jsme jeli doslova se smradem o závod! Na dálnici všechna okénka otevřená a stejně byl v autě neuvěřitelný smrad! Člověk, který "chová" zvířata v takovýchto podmínkách s odpovídajícím přístupem přece nemůže být psychicky v pořádku!!!!! A je neuvěřitelné, že naše zákony neumožňují žádný postih těchto lidí!!!

Další:

Dnes jsem byla v rádoby útulku p.Šíblové v Žerúvkách. Je tam min 50 velkých psů a dalších 60 malých. Všude jsou hovna, mrtvoly brojlerů, smrad, že vám slzí oči. Přijela jsem celá od sraček. Jsou tam i němečtí ovčáci a jiná velká plemena!!! Kdo hledáte svého psa, rozjeďte se tam a dožadujte se vstupu abyste si mohli psa najít!!! Dnes tam byl mladý muž, co tam vypomáhá, ochotně mě pustil dovnitř a všechny psy mi ukázal. Měla jsem ale takové zprávy, že p. Šíblová tam nikoho nepustí!!! POKUD SVÉHO PSA HLEDÁTE, JEĎTE TAM!!! Dováži si tam psy prý až z OSTRAVY!!! A nejen z tama!!!! Pokud chcete něco vědět, klidně se mi ozvěte, psy jsem si prohlédla jen zběžně, protože jsem hledala svého psa. E-mail: desirell@seznam.cz.

Upozornění redakce www.ozviratech.cz:
Na paní Šíblovou pozor - stěhuje se z okresu do okresu, kde zakládá nové "útulky".  Než se rozhodnete předat nějakého pejska v nouzi do útulku, prověřte si, zda se nejedná o nové zařízení paní Šíblové.

Dále si Vás dovolujeme upozornit na petiční akci "ZVÍŘE NENÍ VĚC", která snad pomůže vylepšit naše zákony na ochranu zvířat proti týrání.

Fotografie z "útulku" paní Šíblové - Žerůvky u Olomouce:

pejsci

Pejsci

kotec s výkaly

Kotec s výkaly

odpadky v chodbě mezi kotci

Odpadky v chodbě mezi kotci

odpadky

Odpadky

mrtvý brojler v chodbě

Mrtvý brojler v chodbě

pes žere brojlera

Pes žere brojlera

další odpadky

Další odpadky

další kotec

Další kotec

asi slepý pejsek

Asi slepý pejsek

print Formát pro tisk