< návrat zpět

Útulkové depozitum „Happy Dogs“ v Branicích (okr. Písek)

PROFESIONÁLNĚ, ALE HLAVNĚ S LÁSKOU


Kontakt:

Marcela Árendášová
Branice 106

Tel.: 604 518 626


Z kapacitních důvodů přijímáme pouze šťěňátka, koťátka a psy v nouzi. Nepřijímáme zatoulané psy (až na výjimky), kteří spadají do kompetence městských útulků. V případě, že je depozitum plné, a my nejsme dočasně schopni přijmout žádné další zvířátko, tak Vám rádi poradíme, na jakou jinou organizaci se obrátit, popř. umístění zvířete přímo zprostředkujeme.

Pejsci a kočičky u nás dostávají maximální péči - odblešení a odčervení je samozřejmostí, dále jsou provedena potřebná veterinární ošetření, očkování a následuje socializace (každému zvířátku se věnujeme individuálně). Naši svěřenci u nás zůstávají pouze na přechodné období, než se pro ně najde nový vhodný majitel. Klademe důraz na kvalitu péče a čistotu prostředí (každodenní pečlivý úklid). Depozitum provozujeme nezištně, naším "hnacím motorem" je upřímná láska ke zvířatům.

V našem depozitu trvale zůstávají čtyři útulkoví pejsci, kteří nejsou z různých důvodů nabízeni k adopci (vysoké stáří, v minulosti vystřídání několika majitelů apod.). Spolu s dalšími třemi pejsky a dvěmi kočičkami (také nalezenci) tvoří naši domácí smečku.

Aktivně spolupracujeme s útulky a organizacemi zabývajícími se ochranou zvířat (člen LOZ Písek) .

 

NAŠI SVĚŘENCI a útulkové novinky

 

31.3.2019 - BRIT

Brit je nalezenec, moc hezký kříženec pravděpodobně labradora a německého ovčáka. Je to mladý pejsek, asi 1 rok starý, odčervený, očkovaný. Brit je hodný, temperamentní, hodil by se do baráčku s větší zahradou.

 

4.3.2019 - BETYNKA

Betynka je krásná kříženka jezevčíka, 6 let stará. Je moc hodná a k lidem přátelská, rozumí si i s dětmi. K cizím pejskům je trochu rezervovaná - procházky s nimi jí nevadí, ale k tělu si je nepustí. Je čistotná, zvyklá v bytě. Betynce hledáme nový milující domov, protože její páneček vážně onemocněl a nemůže se o ni už dále starat. Byla by ideální například pro aktivní důchodce, kteří hledají milou společnici.

23.3.2019 - Betynka dnes odjela do svého nového domova a s výběrem rodiny jsem velice spokojená...myslím si, že bude moc a moc šťastná :-)

 

19.2.2019 - ANDĚLKA

Máme v útulku nového nalezence. Kočička je asi 6 měsíců stará, na jednom oušku má již zhojené poranění a v obou uších má svrab. Je hubená, je na ní vidět, že v zimě strádala. Andělka je ale neskutečně hodná a trpělivá. Ještě, než se jí člověk dotkne, tak už vrní, jak moc se těší na pohlazení.

Kočička dostala přípravek Stronghold, který velice účinně působí proti svrabu, ale i např. proti vnitřním parazitům a blechám. Ještě provedu potom jedno odčervení a základní ošetření bude mít Andělka za sebou. Jinak hezky baští a užívá si teploučka a pelíšku v depozitu :-) 

 

17.2.2019 - PODĚKOVÁNÍ

Chtěla bych moc poděkovat všem lidem, kteří si z našeho útulku adoptovali nějaké zvířátko a dávají nám čas od času vědět, jak se mu daří a co je nového. Například z Šerynky, která od nás odešla do svého nového domova 28.11.2010, se stala "fofomodelka" a její pánečci mi každý rok posílají psí kalendář, ve kterém je jedním z hlavních aktérů...moc jí to sluší! :-) A pejsek Bubáček má vlastní facebookové stránky ;-) Šarpejka Mollynka zase krásně na fotce pózuje se svými kočičími kamarády. Bohužel některé moje útulkové děti už nejsou na tomto světě...např. pejsek Beníček zemřel stářím a fenečka Maya (která byla neskutečně hodná a citlivá) na vážné onemocnění jícnu :-( Moc mne to bolí, když zvířátka odchází za duhový most, ale jsem ráda, že prožili kus svého života šťastní ve svých nových láskyplných rodinách... Děkujeme jim za jejich nekonečné přátelství a věrnost, zůstanou navždy v našich srdcích...

10.2.2019 - RITA

Do našeho depozita byla na dočasnou dobu umístěna osmiletá fenečka německého ovčáka Rita. Její panička nyní řeší problém s bydlením a Ritu by si měla během 14-ti dnů vyzvednout. Rituška je velice hodná a přizpůsobivá, nejsou s ní žádné problémy. Jen je pěkně mlsná - odmítá jíst jakékoli granule, baští jen konzervy! :-)

V roce 2018 jsem jakožto člen LOZ Písek pomáhala (mimo jiné) řešit dva zapeklité případy zcizených koček... Je k pláči, jak naše legislativa stále pokulhává. O udělování nízkých trestů za týrání zvířat ani nemluvě. Soudci by se nad sebou měli vážně zamyslet a udělovat adekvátní tresty! 

 

15.3.2017 - LADY a ARINKA

Do depozita jsem přijala dvě fenečky, panička se jich bohužel rozhodla vzdát z vážných rodinných důvodů. LADY - překrásná kříženka afghánského chrta, černá s pálením, dlouhosrstá, věk 4 roky. ARINKA - malá hladkosrstá kříženka, černá s pálením, kastrovaná, věk 7 let. Obě fenečky mají čip.

23.4.2017 - LADY odešla do adopce, má moc hodné pánečky :-) Jsem s nimi ve spojení.

1.5.2017 - ARINKU si odvezla její nová rodina a má se báječně :-) Majitelé pravidelně volají a "podávají hlášení", jak se Arince v novém domově daří, což velmi oceňuji a děkuji!

 

6.8.2015 se nám narodila dcera Thea, proto v našem depozitu i nadále z časových důvodů přijímáme pouze akutní případy. Zůstávají u nás "na dožití" čtyři útulkoví pejsci (Hopinka 16 let, Mína 9 let, Bamboo 8 let, Amy 8 let).

31.3.2014 - BASTY

Několik měsíců jsme měli v depozitu také pejska Bastyho (kříženec briarda), který k nám přišel ve velice zuboženém stavu. Protože potřeboval speciální péči a ve spřáteleném útulku na něj neměli čas, tak jsme se ho ujali. Pejska se nám podařilo vrátit do výborné kondice a najít mu nový domov u velice hodných lidí :-)

S Bastíkem jsem v kontaktu, jezdím ho každý rok na jaře stříhat. Má se krásně! :-) 

29.11.2013 - SPÍŤA

V našem depozitu máme momentálně "stop-stav" (jak již jsem zmínila, narodilo se mi miminko), i přesto ale občas přijmeme nové zvířátko, protože pro něj jinde nemají místo nebo se jedná o akutní stav. Ode dneška máme tedy nového "nájemníka", kterému říkáme Spíťa. Kdosi ho nechal i s dopisem přivázaného u plotu. Spíťa je středně veliký kříženec s nádhernýma modrýma očima (u kříženců dosti vzácné), 2 roky starý a veliký mazel. Zdá se být poslušný. Má rád pohyb, je velice chytrý a "lovec" (hrabe na zahradě myšky). Je vděčný za každé pohlazení, najde brzy nový milující domov?

Spíťa již našel nový domov a má se krásně :-)

5.6.2013 se nám narodil syn William, proto máme momentálně pozastaven příjem nových zvířat (miminko mi zabírá hodně času). Nechceme nahromadit velké množství zvířat na úkor kvality péče. V našem depozitu je trvale umístěno šest útulkových pejsků, s našimi třemi nám tedy doma pobíhá celkem devět hafanů. Všichni pejsci vychází s miminkem skvěle, tak snad jim to vydrží. I nadále poskytuji poradenství týkající se ochrany zvířat (člen Ligy na ochranu zvířat Písek).

20.03.2013 - NOVINKY

V posledních měsících jsem nestíhala aktualizovat naše útulkové stránky (zvířátka však byla aktivně nabízena v novinové inzerci, na facebooku apod.). V roce 2012 se u nás v depozitu vystřídali tito pejsci - fenečka MAYA (kříženec NO a husky), německý ovčák BEN a kříženec rhodéského ridgebacka MAX (viz. foto). Ben byl zatoulaný a je zpět u svého majitele. Maya s Maxíkem našli nové milující pánečky. V našem depozitu i nadále trvale zůstává 6 pejsků, kteří už nejsou z různých důvodů nabízeni k adopci.

13.11.2011 - KOŤÁTKO SUNDAY

Malinká dvouměsíční kočička dostala jméno podle dne, ve který ji do útulku přinesli (nalezena v Jestřebicích). Je úplně zdravá, neměla ani blechy, byla pouze odčervena. Je velice hezká, nádherně zbarvená, má mírně delší srst, pravděpodobně zde budou geny pejské kočky. Sunday je čistotná a velice mazlivá. Ideální do bytu.

Koťátko bylo adoptováno :-)

6.11.2011 - ŠTĚŇÁTKA

Jedná se pravděpodobně o křížence německého ovčáka, v dospělosti však budou trochu drobnější než NO. Štěňátka jsou 2 - 3 měsíce stará, zdravá, odčervená, velice bystrá a vymazlená. Jsou již připravená k adopci, zájemci mohou volat, děkujeme.

20.11.2011 - nejtmavší ze štěňátek odešlo do svého nového domova, dostalo jméno Ben.
20.11.2011 - druhé štěňátko odešlo do nového domova a pánečci ho pojmenovali také Ben (úplná náhoda :-)  ).
21.11.2011 - nový majitel si dnes odvezl třetí štěňátko a pojmenoval ho Dan.
30.10.2011 - ZUZANKA

Fenečka nalezená v obci Chrášťany. Zuzanka je malá kříženka, bílá s černými znaky, stáří max. 1 rok. Přišla bohužel s pupeční kýlou, brzy ji čeká operace, při které bude současně provedena kastrace. Zuzanka je velice hodná a přítulná, již má zájemce.

Zuzanky operace musela být odložena na 4.1.2012, protože dostala "své dny".

Zuzanka byla adoptována a má moc hodné pánečky :-) Byla přejmenována na Reiky.  

29.10.2011 - MIKEŠ

Koťátko nalezené v Dědovicích. Je to krásný, zdravý, asi dvouměsíční kocourek. Koťátko bylo odčerveno a od první chvíle vzorně používá kočičí wc. Zájemci mohou volat, Mikeš je ideální do bytu i domku, nutně však musí být ubytován doma v teple.

6.11.2011 - Mikešek odjel s paničkou do svého nového domova. Byl přejmenován na Bertíka.

17.9.2011 - TERYNKA

Desítky milovníků zvířat sledovali více než měsíc příběh mladé kříženky labradora, kterou podle svědectví místního myslivce nějaká lidská zrůda (jedná se o trestný čin!) doslova vyhodila z auta v lese v katastru obce Kostelec nad Vltavou. Terynka, jak jsme fenečku pojmenovali, se stále pohybovala poblíž onoho místa, ale byla velice zrazená, nedůvěřivá a nechtěla se nechat chytit. Je velice inteligentní , brzy prohlídla všechny odchytávací triky a měla se na pozoru.

O Terynce jsem se dozvěděla bohužel poměrně pozdě a to až po třech týdnech jejího potulování. Společně s panem Kotalíkem ze Sepekova (ještě jednou mu moc děkuji za spolupráci) jsme převzali nad odchytem "velení" a dnes se nám podařilo Terynku chytit. Trpělivost se vyplatila, začala nám věřit a už nechtěla být sama. Po tom, co si prožila, není divu. V lese už je v noci pěkná zima, navíc ji prý dvakrát srazilo auto (pokulhávala) a právě začínající hony pro ni byly dalším rizikem.

Teď u nás v útulku čeká Terynka na nový láskyplný domov. Je nesmírně vděčná, zdá se, že vlídné zacházení v minulosti nikdy nepoznala. Najednou zjišťuje, jak je mazlení příjemné, neustále vyhledává kontakt, pokládá hlavu do klína a olizuje ruce. Je to zlatý pejsek. Terynka bude připravena k adopci za cca 14 dní (musí se pořádně vzpamatovat ze všech špatných zážitků).

Terynka byla adoptována, má moc hodné pánečky :-) Její nová rodina ji pozměnila jméno na Tara.  

14.9.2011 - BENÍČEK

Máme v útulku nového pejska BENA, plemeno šeltie, asi 8 let starý. Beníčka přivezl jakýsi pán s tvrzením, že jeho panička byla nalezena po 4 dnech v bezvědomí ve svém bytě, kde s ní byl i pejsek... Bohužel už si pejska zpátky nikdy nevezme, leží v kómatu v nemocnici. Je nám jí velice líto a pejska také, protože ztrátu paničky těžce nese. První dny nechtěl ani jíst, nyní už je ale lepší a má velikou radost, když mě vidí. Beníček je zvyklý v bytě, naprosto čistotný, má rád drbání na bříšku a krásně chodí na vodítku. Je nekonfliktní, kamarádí se s pejsky i kočkami. Byl by ideální ke starším lidem jak do bytu, tak do domečku se zahradou, ale s ubytováním uvnitř. Najde brzy nový domov?

7.11.2011 - Beníček odešel do nového domova, kde mu dělá společnost fenečka Amálka, kterou si vzali pánečci také z našeho útulku :-)

 

MÁME ŠEST NOVÝCH KOŤÁTEK

Lidé a poté ještě Městská policii Milevsko nám přivezli do útulku dohromady 6 nových koťátek - 2 již mají nový domov, 2 jsou zadaná a 2 ještě na zájemce čekají.

14.9.2011všechna koťátka už odešla do svých nových domovů :-)

29.5.2011 - JENNY

Do útulku nám přivezli zlatou kokršpanělku JENNY, která byla bohužel v minulosti týraná a má hodně smutné zážitky. Po kastraci je inkontinentní, musí brát doživotně tabletky. Pracujeme s ní, udělala již veliký pokrok, máme z ní radost. Stále si ale nejsem jistá, zda bude vhodná k adopci, protože v zátěžových situacích má sklony kousnout.

I přesto, že se Jennynka ráda mazlí, jsem se nakonec rozhodla nedat ji do adopce. Bohužel je příliš zatížená špatnými zkušenostmi s lidmi a když ji něco rozruší, tak se ohání a kousla by. Je mi to moc líto...ale v jejím věku už pravděpodobně nedojde k výrazné změně. Bohužel za to, že je Jenny tak strašně zklamaná, může zase jen a jen člověk :-( Budeme se ale snažit, aby její podzim života byl v rámci možností co nejkrásnější. 

KOCOUREK WILLIAM

26.6.2011 - v Milevsku byl nalezen krásný kříženec britského kocoura, kterého jsem pojmenovala William. Kocourek je trochu pohublý, ale chutná mu a nejvíce miluje "kapsičky". Je zdravý, čistotný a mazlivý.

24.7.2011 - kocourek odešel do svého nového domova a panička ho přejmenovala na Patrika

 

KOŤÁTKO (KOCOUREK) HLEDÁ NOVÝ DOMOV


2.5.2011 - v Branicích se našel asi dvouměsíční kocourek. Zdá se být zcela zdravý, pouze jsem ho musela odblešit a ještě maličkého čeká odčervení. Je to krásné koťátko, bílo - černé, velice přítulné.
14.5.2011 - kocourek odjel do svého nového domova.


AMERICKÝ PITBULTERIÉR MAX

Max v den příchodu do útulku
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takto vypadal Max, když ho přivezli k nám do útulku...bylo to k pláči :-(

24.4.2011 - hodní lidé z Prahy k nám přivezli pejska, kterého našli ležet zcela vyčerpaného uprostřed silnice. Před příjezdem k nám strávil několik hodin u nich doma, dostal napít a najíst, pojmenovali ho Max. Byl dehydrovaný a je velice podvyživený (doslova kost a kůže...). Jedná se o mladého čistokrevného amerického pitbulteriéra. Po příchodu do našeho útulku jsem ho ubytovala do zateplené psí chatky s výběhem a dostal rýži s kuřecím masem, nyní je v klidu a odpočívá. Váhu má 20 kg, je velice špinavý a zapáchá. Je však velice hodný a přítulný. Má spoustu klíšťat, kterých ho zbavím zítra, blechy nemá.
26.4.2011
- byla jsem s Maxem u veterináře. Jelikož máme podezření na ušní svrab, dostal injekci proti tomuto parazitu. Čipovaný není.
27.4.2011
- Maxe jsem odčervila.

28.4.2011 - Max je vykoupaný. Jídlo stále strašně hltá a nemůže se dojíst - vzhledem k jeho stavu není divu, musel dlouhodobě strádat hlady, než byl nalezen.
3.5.2011 - Maxík už znatelně přibral na váze a má spoustu energie :-) Je velice přátelský k lidem i psům.

22.8.2011 - Maxík je ve výborném stavu a již odešel do svého nového domova :-) Má moc hodné pánečky, kteří si ho hýčkají a dávají mu spoustu lásky, kterou tolik potřebuje a tak moc si ji zaslouží. Jsem šťastná, že to s Maxíčkem tak dobře dopadlo a že teď tak hezky vypadá, protože k nám do depozita přišel v příšerném stavu. A je obdivuhodné, jak se dokázal přenést přes špatné zkušenosti s lidmi a být vždy tak hodným pejskem. 


ŠŤĚŇÁTKA - KRÁSNÍ MALINCÍ KŘÍŽENCI IDEÁLNÍ DO BYTU  


10.4.2011 - máme 6 nových přírůstků, 4 chlapečky (3 hnědí, 1 černý) a 2 holčičky (obě černé). Štěňátka se narodila 6.2.2011 a ve dvou měsících váží všechna 1450 - 1970 g. Je předpoklad malého vzrůstu, odhadujeme, že by mohla mít v dospělosti max. 8 kg. Ještě dnes odešli do nových domovů 2 hnědí chlapečci a dostali jména Alík a Brix.

12.4.2011 - noví pánečci si odvezli jednu černou holčičku, dostala jméno Bára.
13.4.2011 - do nového domova odešel černý pejsek, dostal jméno Bertík.
15.4.2011 - do nového domova jsme odvezli třetího hnědého chlapečka, dostal jméno Matýsek. Vzali si ho naši příbuzní, takže zůstává v rodině :-)
17.4.2011 - poslední štěňátko odjelo se svou paničkou do nového domova - černá psí holčička dostala jméno Šerynka.


ŠŤĚŇÁTKA - PRAVDĚPODOBNĚ KŘÍŽENCI BELGICKÝ OVČÁK x BRIARD  


2.4.2011 - byla k nám přivezena 3 nádherná štěňátka (panička musela do nemocnice a neměl se o ně kdo starat; jejich psí mámy se ujali paničky příbuzní). Jsou to kříženci belgického ovčáka a briarda, 2 chlapečci a 1 holčička. Štěňátka se narodila 1.2.2011 a ve svých dvou měsících váží již 8 kg! :-) Říkáme jim Woody, Maxík a Amálka. Amálka k nám přišla bohužel s pupeční kýlou, bude muset na operaci.
7.4.2011
- Woody a Maxík byli na očkování. Amálka jde zítra na operaci, tak bude očkována později. Štěňátka jsou odčervená.
8.4.2011
- Amálka dnes byla na operaci. Náš pan veterinář Šíma byl s průběhem a výsledkem operace spokojený, Amálka by měla být v pořádku. 18.4. jdeme na vyndání stehu a zároveň bude Amča očkována.
9.4.2011
- Amálka je jako drak, vůbec na ní není znát, že je po operaci. Musíme ji neustále hlídat a krotit, aby byla v klidu a vše se dobře hojilo. Rána ale vypadá moc pěkně, dokonce ani neotekla. Jinak štěňátka jsou zlatíčka, rostou snad každým dnem a jsou úžasně chytrá.

16.4.2011 - noví pánečci si odvezli Maxíka a dali mu jméno Bary. Amálka má už také nové majitele, kteří ji jezdí navštěvovat a už se moc těší, až bude mít vyndané stehy, aby si ji mohli odvézt domů.
18.4.2011 - Amálce dnes veterinář vyndal stehy - rána se krásně zahojila a vše je v pořádku. Amálka dnes také dostala druhé očkování.
21.4.2011 - Amálka odjela se svými novými pánečky a jelikož už na své jméno krásně slyší, tak jí zůstalo. Před odjezdem jsem ji i Woodyho vážila a mají už 11 kg! :-)
22.4.2011 - dnes odjel s novými majiteli mazlíček Woody, dostal jméno Rex. Musím říci, že se mi po štěňátkách moc stýská, ale pevně věřím a doufám, že budou ve svých nových domovech šťastní...

 

BUBÁČEK


Moc milý a hodný pejsek Bubáček byl u nás v útulku pouze jeden den, jelikož jsme mu začali novou rodinu hledat ještě v době, kdy byl u své bývalé paničky. Ta ho bohužel musela nabídnout z vážných rodinných důvodů k adopci. Bubáček je nyní opět šťastný pejsek a dokonce má svůj vlastní profil na Facebooku! :-)


DVĚ ŠŤĚŇÁTKA - KŘÍŽENCI NĚMECKÉHO OVČÁKA

Kříženci
Kříženci
16.12.2010
– v depozitu mám nové psí přírůstky, dvě krásná štěňátka – křížence německého ovčáka. Je jim cca 5 měsíců, holčička je celá černá, kluk černý s pálením. Ještě dnes byla štěňátka odčervena.

18.12.2010 – kluk odjel se svými novými pánečky, dostal jméno Kazan.
19.12.2010 – dnes si odvezli noví majitelé holčičku, jmenuje se Asta.


NALEZENÁ ČOKOLÁDOVÁ LABRADORKA


8.12.2010 - lidé k nám přivezli nalezenou labradorku v dost zuboženém stavu. Mína, jak jsme ji pojmenovali, byla vyhublá (vážila pouhých 21 kg), měla strašně nekvalitní matnou srst plnou lupů a přerostlé drápy, které se jí začínaly stáčet dokola. Zdá se, že byla dlouhodobě zavřená v kotci bez možnosti výběhu a špatně krmená. S Mínou jsem byla na prohlídce u veterináře. Obvolala jsem všechny útulky v okolí a stále čekala, jestli ji majitel nebude hledat. Nikdo neprojevil snahu a nekontaktoval ani žádný z útulků.

Mínušku jsem se nakonec rozhodla nechat trvale u nás a dělat s ní canisterapii, které se chci v (doufejme blízké) budoucnosti věnovat. Je strašně hodná, nedá se jí nic vytknout. Se smečkou se bez problémů sžila a je viditelně šťastná :-)


LILINKA

Lili
15.11.2010 - byla v Záhoří u Písku nalezena tato kočička. Měla respirační problémy, které jsem zaléčila antibiotiky. Od prvního okamžiku byla velice mazlivá a přítulná. Dostala jméno Lili. Je ideální do bytu. Volejte 604 518 626.

Lilinka už našla nový domov :-)


TŘI KOŤÁTKA Z DĚDOVIC

Kocourci
13.11.2010 - byla z Dědovic u Vráže přivezena do depozita tato tři koťátka (všem jim říkám "Mikeši"). Jako většina podzimních venkovních koťátek měla v tomto chladném počasí virózu, proto jsem jim musela dávat antibiotika a kapat do očí. Teď už jsou z nich krásní a velice přítulní kocourci. Na kocourky jsou hodně klidní a musím je pochválit, že vzorně čistotní. Noví majitelé budou určitě velice spokojeni. Jsou vhodní do bytu i do baráčku (přes zimu musí být ale pouze doma, jsou nyní zvyklí na teplo depozita). Volejte 604 518 626.

09.1.2011 - Mikeš 1 (černý bez bílé náprsenky) odjel do svého nového domova a dostal jméno Dolf.
15.1.2011 - Mikeš 2 (černý s malou bílou náprsenkou) dnes odjel s novými pánečky, dostal jméno Turbo.
22.1.2011 - Mikeš 3 (mourovatý) našel nový domov. Pánečci ho pojmenovali Monty.


ZUZANKA

Koťátko
6.11.2010 – dvě paní mi přinesly do depozita toto krásné melírované koťátko, které prý bezradně sedělo v Písku u silnice. Koťátku je cca. 5 – 6 týdnů a k adopci bude za 2 týdny. Zájemci, prosím, volejte již nyní na číslo 604 518 626.
6.12.2010 - Zuzanka je úžasná :-) Slyší na své jméno a roste z ní opravdu krásná kočička. Je zvyklá na psy a ráda je "packuje". Jelikož mám plné depozitum a nezbylo tam pro ni místo, tak má výjimku a "hospodaří" v mé ložnici. Je velice přítulná, vymazlená a již dost veliká k adopci.
12.12.2010 - Zuzanka je od dnešního dne ve svém novém domově, kde jí dělá společnost malá maltezačka Bettynka, která je z nové kamarádky nadšená :-) Jméno Zuzanka jí zůstává.


ŠEST KRÁSNÝCH ŠŤĚŇÁTEK ČEKALO NA NOVÝ DOMOV

Štěnátka
22.10.2010 - tato štěňátka různých barev jsou asi dva měsíce stará a byla nalezena zavřená v bedně od ovoce. Štěňátek je celkem šest - jedno celé bílé velice podobné bišonkovi (kluk), jedno bílé chlupaté se znaky (kluk), jedno hnědé s krásnýma "srnčíma očima" (holka) a tři velice podobná jack russel teriérovi (dva kluci a holka). V dospělosti budou menší velikosti, jsou vhodná do bytu i domku se zahradou. Všechna štěňátka jsou zdravá, odčervená a vděčná za každé pohlazení. Zájemci, prosím, volejte: 604 518 626

31.10.2010 - noví majitelé si odvezli bílo - černého pejska podobného Jack russel teriérovi (dostal jméno Tobin).
06.11.2010 - odjel se svými novými pánečky bílý pejsek s hnědými znaky a delší srstí (dostal jméno Chlupáček). Pánečci si vzali štěňátka rovnou dvě, aby si spolu mohla hrát, takže spolu s Chlupáčkem odjel ještě Matýsek - viz. štěňátka níže.
07.11.2010 - do nového domova jsem odvezla bílého pejska podobného bišonkovi (dostal jméno Rony).
12.11.2010 - do nového domova odjela béžová fenečka (dostala jméno Karin).
13.11.2010 - nová panička si odvezla vzrůstem nejmenšího pejska podobného Jack russel teriérovi (dostal jméno Sam).
28.11.2010 - do nového domova jsem odvezla poslední štěňátko, holčičku podobnou Jack russel teriérovi (dostala jméno Šerynka).

11.12.2010 - Roneček se vrátil z adopce, ale protože je moc krásný a šikovný, tak se hned našel nový majitel a Rony je od 12.12.2010 u nových pánečků.


ČTYŘI KRÁSNÁ ŠŤĚŇÁTKA

Štěnátka
22.10.2010 - tato čtyři štěňátka (dva černí kluci a dvě hnědé holčičky) jsou asi dva měsíce stará a byla odebrána rizikovému chovateli. V dospělosti budou menší velikosti, jsou vhodná do bytu i domku se zahradou. Štěňátka jsou zcela zdravá, odčervená. Milují lidskou společnost a už nutně potřebují své pánečky, kteří by se s nimi mazlili a věnovali jim čas.
Zájemci, prosím, volejte: 604  518 626

30.10.2010 - hladkosrstý pejsek, černý s pálením, odešel do nového domova (dostal jméno Alex).
01.11.2010 - noví majitelé si odnesli dlouhosrstou hnědou fenečku (dostala jméno Brita).
06.11.2010 - noví pánečci si odvezli černého pejska se znaky a delší srstí (dostal jméno Matýsek). Spolu s Matýskem odjel i Chlupáček - viz. štěňátka výše.
11.11.2010 - poslední štěňátko (krátkosrstá hnědá fenečka) odjelo s novou paničkou. Psí holčička dostala jméno Fíla.


KOŤÁTKO POPPYNKA

Koťátko 
5.10.2010 bylo nalezeno a přineseno do depozita toto roztomilé koťátko – kříženka perské kočičky. Kočička měla na levé straně hrudníčku již téměř zahojenou ranku a na pravém boku pod kůží brok :-(  Nějaký lump po chudince střílel :-(  V uších mělo koťátko svrab, který jsem zaléčila. Rovněž bylo postříkáno sprejem Frontline proti vnějším parazitům a odčerveno.
19.10.2010
– Poppynka je ve skvělé kondici, je moc šikovná a vzorně chodí na kočičí WC. Má už vážné zájemce, brzy by měla odejít do nového domova.

23.10.2010 - Poppy si její nová panička odnesla domů (nyní se jmenuje Pampeliška). Bydlí v Branicích kousek od depozita, tak mně prý prijdou občas navštívit :-)


ČTYŘI KOUZELNÁ KOŤÁTKA
  

Koťátka

Koťátka
7.9.2010 mi byla do depozita přinesena čtyři maličká koťátka – narozená, odhaduji, v červenci. Tři kluci a jejich sestřička byli odčerveni, brali týden Synulox a do očí jsem kapala Garasone. Jsou velice hezká, čistotná a rychle se socializují.

27.9.2010 - do nového domova odešel první kocourek Bertík (nyní Moureček).
3.10.2010 - noví majitelé si přijeli pro kočičku Rozárku (nyní Kitty).
4.10.2010 - noví majitelé si přijeli pro kocourka Toma (nyní Mišuge).

Poslední krásný kocourek Jerrýsek je stále volný. Najde také brzy nový domov?
31.10.2010 - Jerrýsek byl adoptován (nyní se jmenuje Fous).


MOLLYNKA
 


12.9.2010 - do depozita nám "přibyla" krásná pětiletá šarpejka Molly. Bohužel neměla doposud lehký život, dozvěděla jsem se, že již vystřídala dva majitele. Asi i proto byla zpočátku velice nedůvěřivá a nervózní. Prních pár dní jsem ji krmila pouze z ruky, abych si získala její důvěru. Za týden již byl znát velký pokrok v jejím chování – zcela se zklidnila, nechá si sahat do jídla, prohlížet zuby, kapat do očí, přenášet v náručí atd. Velice dobře se snáší se všemi mými psy, běhá s nimi po zahradě a vyhýbá se jakýmkoli šarvátkám. Jsem z ní nadšená, dělá mi radost. Z Mollynky se stává úžasný vyrovnaný pes.

02.10.2010 - Mollynka našla nový domov.

26.11.2010 - Mollynka byla bohužel vrácena z adopce a je opět u mne v depozitu. Molly neměla u nových majitelů jasno, kdo je vůdce smečky a tudíž začalo docházet k nedorozuměním. U mne je ale naprosto zlatá, myslím si, že alespoň trochu zkušený pejskař s ní bude spokojený. Zájemci, prosím, volejte na číslo 604 518 626.

11.12. - 28.12.2010 - Mollynka byla v adopci, ale vrátila se, protože si nerozuměla s dvěmi fenkami majitelky.

08.01.2011 - Mollynka odjela se svými novými pánečky domů. Držím palečky, aby jí to tentokrát již vyšlo a byla v nové rodině šťastná. Moc si to zaslouží.

 

ŠTĚPÁNEK A LAURA  

Štěpánek a Laura
Štěpánka a Lauru, 3,5 měsíční krásná "tygrovaná" koťátka, nám přinesli do depozita 19.8.2010. Jsou moc hodná, přítulná a čistotná. Ideální do bytu, popř. i domku se zahradou. K adopci budou od 27.8.2010. Zájemci, prosím, volejte 604 518 626.

16.9.2010 - koťátka odešla společně do svého nového domova :-)

26.10.2010 - Laura se vrátila zpět do depozita, nová majitelka dvě kočičky najednou nezvládala. Pokud se najde nový vhodný majitel, bude dána znovu k adopci. Když ne, pokusím se ji začlenit mezi své dvě kočičky.
8.11.2010 - Laura byla adoptována.


KOŤÁTKO MACINKA 
 

Macinka
2.8.2010 jsem odchytla Macinku. Věk jsem odhadla na cca 2 měsíce. Byla celá hubená, teklo jí z nosu a pšíkala. Týden jsem jí dávala tablety Synulox a dostala injekci Nuromectin. Za týden v depozitu přibrala 200g. Macinka má úžasnou povahu – je velice klidná a ráda se mazlí.

10.8.2010 - Macinka odešla zcela zdravá do nového domova – ke stejným majitelům, kteří si vzali Mourka. Obě koťátka se mají báječně!


KOŤÁTKO MOUREK

Mourek
Mourek byl zcela zdravé koťátko (asi 2,5 měsíce staré) a noví majitelé na něj už čekali, proto jsem ho ihned předala 2.8.2010 k adopci.


MONTÍK
  

Monty
Zlatíčko Monty byl u nás celý měsíc, ale již našel nové pánečky, ke kterým odešel 28.6.2010. Hodně jsme si na něj zvykli, bude se nám stýskat.


KOŤÁTKO SHEELA

Koťátko    Koťátko
Malé opuštěné koťátko (odhaduji 6 týdnů) nám přinesli do depozita 16.června 2010. Je zdravé a má se čile k světu. Mazlíček je kříženec perské kočky, říkáme jí Sheela a musím ji pochválit, je moc šikovná a čistotná.

Noví majitelé si koťátko odnesli 24. června 2010. Hodně štěstí Sheelo!


TŘI KRÁSNÁ ŠŤĚŇÁTKA ČEKALA NA NOVÝ DOMOV

Stenatka
Všechna tato štěňátka byla během týdne adoptována.

Veterinární poradna

Vyhledávání

English section

Náhodná fotka

Co si to na mě ta panička zase v

Kalendář

 «  duben 2019  » 
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 

Počasí

Počítadlo

Video

Hlavní nabídka

Novinky

Seznam rubrik

Pomáhají nám

Podej tlapku

Písecký servis

ifauna

Nadační fond pes v nouzi

Pavla Hejná - Praha
Milena Šedivá - Praha
Iveta Staňková - Písek
Jana Bělehrádková - Písek
manželé Hollovi - Praha
Marcela Habartová - Písek
Roman Khain - Vodňany
M. Rajtmajerová - Písek
M. Kučerová - Branice
J. Kučerová - Písek
Jan Krůček - Temelín
Blanka Fikarová - Praha
Trish and Bill Nicholson
Drogerie U kostela
Květinka - Žižkova ul., Písek
Dětský textil - Velké nám., Písek