< návrat zpět

Útulkové depozitum „Happy Dogs“ v Branicích (okr. Písek)

PROFESIONÁLNĚ, ALE HLAVNĚ S LÁSKOU


Kontakt:

Marcela Árendášová
Branice 106

Tel.: 604 518 626


Z kapacitních důvodů přijímáme pouze šťěňátka, koťátka a psy v nouzi. Nepřijímáme zatoulané psy (až na výjimky), kteří spadají do kompetence městských útulků. V případě, že je depozitum plné, a my nejsme dočasně schopni přijmout žádné další zvířátko, tak Vám rádi poradíme, na jakou jinou organizaci se obrátit, popř. umístění zvířete přímo zprostředkujeme.

Pejsci a kočičky u nás dostávají maximální péči - odblešení a odčervení je samozřejmostí, dále jsou provedena potřebná veterinární ošetření, očkování a následuje socializace (každému zvířátku se věnujeme individuálně). Naši svěřenci u nás zůstávají pouze na přechodné období, než se pro ně najde nový vhodný majitel. Klademe důraz na kvalitu péče a čistotu prostředí (každodenní pečlivý úklid). Depozitum provozujeme nezištně, naším "hnacím motorem" je upřímná láska ke zvířatům.

V našem depozitu trvale zůstávají čtyři útulkoví pejsci, kteří nejsou z různých důvodů nabízeni k adopci (vysoké stáří, v minulosti vystřídání několika majitelů apod.). Spolu s dalšími třemi pejsky a dvěmi kočičkami (také nalezenci) tvoří naši domácí smečku.

Aktivně spolupracujeme s útulky a organizacemi zabývajícími se ochranou zvířat (člen LOZ Písek) .

 

NAŠI SVĚŘENCI a útulkové novinky

 

31.3.2019 - BRIT

Brit je nalezenec, moc hezký kříženec pravděpodobně labradora a německého ovčáka. Je to mladý pejsek, asi 1 rok starý, odčervený, očkovaný. Brit je hodný, temperamentní, hodil by se do baráčku s větší zahradou.

 

4.3.2019 - BETYNKA

Betynka je krásná kříženka jezevčíka, 6 let stará. Je moc hodná a k lidem přátelská, rozumí si i s dětmi. K cizím pejskům je trochu rezervovaná - procházky s nimi jí nevadí, ale k tělu si je nepustí. Je čistotná, zvyklá v bytě. Betynce hledáme nový milující domov, protože její páneček vážně onemocněl a nemůže se o ni už dále starat. Byla by ideální například pro aktivní důchodce, kteří hledají milou společnici.

23.3.2019 - Betynka dnes odjela do svého nového domova a s výběrem rodiny jsem velice spokojená...myslím si, že bude moc a moc šťastná :-)

 

19.2.2019 - ANDĚLKA

Máme v útulku nového nalezence. Kočička je asi 6 měsíců stará, na jednom oušku má již zhojené poranění a v obou uších má svrab. Je hubená, je na ní vidět, že v zimě strádala. Andělka je ale neskutečně hodná a trpělivá. Ještě, než se jí člověk dotkne, tak už vrní, jak moc se těší na pohlazení.

Kočička dostala přípravek Stronghold, který velice účinně působí proti svrabu, ale i např. proti vnitřním parazitům a blechám. Ještě provedu potom jedno odčervení a základní ošetření bude mít Andělka za sebou. Jinak hezky baští a užívá si teploučka a pelíšku v depozitu :-) 

 

17.2.2019 - PODĚKOVÁNÍ

Chtěla bych moc poděkovat všem lidem, kteří si z našeho útulku adoptovali nějaké zvířátko a dávají nám čas od času vědět, jak se mu daří a co je nového. Například z Šerynky, která od nás odešla do svého nového domova 28.11.2010, se stala "fofomodelka" a její pánečci mi každý rok posílají psí kalendář, ve kterém je jedním z hlavních aktérů...moc jí to sluší! :-) A pejsek Bubáček má vlastní facebookové stránky ;-) Šarpejka Mollynka zase krásně na fotce pózuje se svými kočičími kamarády. Bohužel některé moje útulkové děti už nejsou na tomto světě...např. pejsek Beníček zemřel stářím a fenečka Maya (která byla neskutečně hodná a citlivá) na vážné onemocnění jícnu :-( Moc mne to bolí, když zvířátka odchází za duhový most, ale jsem ráda, že prožili kus svého života šťastní ve svých nových láskyplných rodinách... Děkujeme jim za jejich nekonečné přátelství a věrnost, zůstanou navždy v našich srdcích...

10.2.2019 - RITA

Do našeho depozita byla na dočasnou dobu umístěna osmiletá fenečka německého ovčáka Rita. Její panička nyní řeší problém s bydlením a Ritu by si měla během 14-ti dnů vyzvednout. Rituška je velice hodná a přizpůsobivá, nejsou s ní žádné problémy. Jen je pěkně mlsná - odmítá jíst jakékoli granule, baští jen konzervy! :-)

V roce 2018 jsem jakožto člen LOZ Písek pomáhala (mimo jiné) řešit dva zapeklité případy zcizených koček... Je k pláči, jak naše legislativa stále pokulhává. O udělování nízkých trestů za týrání zvířat ani nemluvě. Soudci by se nad sebou měli vážně zamyslet a udělovat adekvátní tresty! 

 

15.3.2017 - LADY a ARINKA

Do depozita jsem přijala dvě fenečky, panička se jich bohužel rozhodla vzdát z vážných rodinných důvodů. LADY - překrásná kříženka afghánského chrta, černá s pálením, dlouhosrstá, věk 4 roky. ARINKA - malá hladkosrstá kříženka, černá s pálením, kastrovaná, věk 7 let. Obě fenečky mají čip.

23.4.2017 - LADY odešla do adopce, má moc hodné pánečky :-) Jsem s nimi ve spojení.

1.5.2017 - ARINKU si odvezla její nová rodina a má se báječně :-) Majitelé pravidelně volají a "podávají hlášení", jak se Arince v novém domově daří, což velmi oceňuji a děkuji!

 

6.8.2015 se nám narodila dcera Thea, proto v našem depozitu i nadále z časových důvodů přijímáme pouze akutní případy. Zůstávají u nás "na dožití" čtyři útulkoví pejsci (Hopinka 16 let, Mína 9 let, Bamboo 8 let, Amy 8 let).

31.3.2014 - BASTY

Několik měsíců jsme měli v depozitu také pejska Bastyho (kříženec briarda), který k nám přišel ve velice zuboženém stavu. Protože potřeboval speciální péči a ve spřáteleném útulku na něj neměli čas, tak jsme se ho ujali. Pejska se nám podařilo vrátit do výborné kondice a najít mu nový domov u velice hodných lidí :-)

S Bastíkem jsem v kontaktu, jezdím ho každý rok na jaře stříhat. Má se krásně! :-) 

29.11.2013 - SPÍŤA

V našem depozitu máme momentálně "stop-stav" (jak již jsem zmínila, narodilo se mi miminko), i přesto ale občas přijmeme nové zvířátko, protože pro něj jinde nemají místo nebo se jedná o akutní stav. Ode dneška máme tedy nového "nájemníka", kterému říkáme Spíťa. Kdosi ho nechal i s dopisem přivázaného u plotu. Spíťa je středně veliký kříženec s nádhernýma modrýma očima (u kříženců dosti vzácné), 2 roky starý a veliký mazel. Zdá se být poslušný. Má rád pohyb, je velice chytrý a "lovec" (hrabe na zahradě myšky). Je vděčný za každé pohlazení, najde brzy nový milující domov?

Spíťa již našel nový domov a má se krásně :-)

5.6.2013 se nám narodil syn William, proto máme momentálně pozastaven příjem nových zvířat (miminko mi zabírá hodně času). Nechceme nahromadit velké množství zvířat na úkor kvality péče. V našem depozitu je trvale umístěno šest útulkových pejsků, s našimi třemi nám tedy doma pobíhá celkem devět hafanů. Všichni pejsci vychází s miminkem skvěle, tak snad jim to vydrží. I nadále poskytuji poradenství týkající se ochrany zvířat (člen Ligy na ochranu zvířat Písek).

20.03.2013 - NOVINKY

V posledních měsících jsem nestíhala aktualizovat naše útulkové stránky (zvířátka však byla aktivně nabízena v novinové inzerci, na facebooku apod.). V roce 2012 se u nás v depozitu vystřídali tito pejsci - fenečka MAYA (kříženec NO a husky), německý ovčák BEN a kříženec rhodéského ridgebacka MAX (viz. foto). Ben byl zatoulaný a je zpět u svého majitele. Maya s Maxíkem našli nové milující pánečky. V našem depozitu i nadále trvale zůstává 6 pejsků, kteří už nejsou z různých důvodů nabízeni k adopci.

13.11.2011 - KOŤÁTKO SUNDAY

Malinká dvouměsíční kočička dostala jméno podle dne, ve který ji do útulku přinesli (nalezena v Jestřebicích). Je úplně zdravá, neměla ani blechy, byla pouze odčervena. Je velice hezká, nádherně zbarvená, má mírně delší srst, pravděpodobně zde budou geny pejské kočky. Sunday je čistotná a velice mazlivá. Ideální do bytu.

Koťátko bylo adoptováno :-)

6.11.2011 - ŠTĚŇÁTKA

Jedná se pravděpodobně o křížence německého ovčáka, v dospělosti však budou trochu drobnější než NO. Štěňátka jsou 2 - 3 měsíce stará, zdravá, odčervená, velice bystrá a vymazlená. Jsou již připravená k adopci, zájemci mohou volat, děkujeme.

20.11.2011 - nejtmavší ze štěňátek odešlo do svého nového domova, dostalo jméno Ben.
20.11.2011 - druhé štěňátko odešlo do nového domova a pánečci ho pojmenovali také Ben (úplná náhoda :-)  ).
21.11.2011 - nový majitel si dnes odvezl třetí štěňátko a pojmenoval ho Dan.
30.10.2011 - ZUZANKA

Fenečka nalezená v obci Chrášťany. Zuzanka je malá kříženka, bílá s černými znaky, stáří max. 1 rok. Přišla bohužel s pupeční kýlou, brzy ji čeká operace, při které bude současně provedena kastrace. Zuzanka je velice hodná a přítulná, již má zájemce.

Zuzanky operace musela být odložena na 4.1.2012, protože dostala "své dny".

Zuzanka byla adoptována a má moc hodné pánečky :-) Byla přejmenována na Reiky.  

29.10.2011 - MIKEŠ

Koťátko nalezené v Dědovicích. Je to krásný, zdravý, asi dvouměsíční kocourek. Koťátko bylo odčerveno a od první chvíle vzorně používá kočičí wc. Zájemci mohou volat, Mikeš je ideální do bytu i domku, nutně však musí být ubytován doma v teple.

6.11.2011 - Mikešek odjel s paničkou do svého nového domova. Byl přejmenován na Bertíka.

17.9.2011 - TERYNKA

Desítky milovníků zvířat sledovali více než měsíc příběh mladé kříženky labradora, kterou podle svědectví místního myslivce nějaká lidská zrůda (jedná se o trestný čin!) doslova vyhodila z auta v lese v katastru obce Kostelec nad Vltavou. Terynka, jak jsme fenečku pojmenovali, se stále pohybovala poblíž onoho místa, ale byla velice zrazená, nedůvěřivá a nechtěla se nechat chytit. Je velice inteligentní , brzy prohlídla všechny odchytávací triky a měla se na pozoru.

O Terynce jsem se dozvěděla bohužel poměrně pozdě a to až po třech týdnech jejího potulování. Společně s panem Kotalíkem ze Sepekova (ještě jednou mu moc děkuji za spolupráci) jsme převzali nad odchytem "velení" a dnes se nám podařilo Terynku chytit. Trpělivost se vyplatila, začala nám věřit a už nechtěla být sama. Po tom, co si prožila, není divu. V lese už je v noci pěkná zima, navíc ji prý dvakrát srazilo auto (pokulhávala) a právě začínající hony pro ni byly dalším rizikem.

Teď u nás v útulku čeká Terynka na nový láskyplný domov. Je nesmírně vděčná, zdá se, že vlídné zacházení v minulosti nikdy nepoznala. Najednou zjišťuje, jak je mazlení příjemné, neustále vyhledává kontakt, pokládá hlavu do klína a olizuje ruce. Je to zlatý pejsek. Terynka bude připravena k adopci za cca 14 dní (musí se pořádně vzpamatovat ze všech špatných zážitků).

Terynka byla adoptována, má moc hodné pánečky :-) Její nová rodina ji pozměnila jméno na Tara.  

14.9.2011 - BENÍČEK

Máme v útulku nového pejska BENA, plemeno šeltie, asi 8 let starý. Beníčka přivezl jakýsi pán s tvrzením, že jeho panička byla nalezena po 4 dnech v bezvědomí ve svém bytě, kde s ní byl i pejsek... Bohužel už si pejska zpátky nikdy nevezme, leží v kómatu v nemocnici. Je nám jí velice líto a pejska také, protože ztrátu paničky těžce nese. První dny nechtěl ani jíst, nyní už je ale lepší a má velikou radost, když mě vidí. Beníček je zvyklý v bytě, naprosto čistotný, má rád drbání na bříšku a krásně chodí na vodítku. Je nekonfliktní, kamarádí se s pejsky i kočkami. Byl by ideální ke starším lidem jak do bytu, tak do domečku se zahradou, ale s ubytováním uvnitř. Najde brzy nový domov?

7.11.2011 - Beníček odešel do nového domova, kde mu dělá společnost fenečka Amálka, kterou si vzali pánečci také z našeho útulku :-)

 

MÁME ŠEST NOVÝCH KOŤÁTEK

Lidé a poté ještě Městská policii Milevsko nám přivezli do útulku dohromady 6 nových koťátek - 2 již mají nový domov, 2 jsou zadaná a 2 ještě na zájemce čekají.

14.9.2011všechna koťátka už odešla do svých nových domovů :-)

29.5.2011 - JENNY

Do útulku nám přivezli zlatou kokršpanělku JENNY, která byla bohužel v minulosti týraná a má hodně smutné zážitky. Po kastraci je inkontinentní, musí brát doživotně tabletky. Pracujeme s ní, udělala již veliký pokrok, máme z ní radost. Stále si ale nejsem jistá, zda bude vhodná k adopci, protože v zátěžových situacích má sklony kousnout.

I přesto, že se Jennynka ráda mazlí, jsem se nakonec rozhodla nedat ji do adopce. Bohužel je příliš zatížená špatnými zkušenostmi s lidmi a když ji něco rozruší, tak se ohání a kousla by. Je mi to moc líto...ale v jejím věku už pravděpodobně nedojde k výrazné změně. Bohužel za to, že je Jenny tak strašně zklamaná, může zase jen a jen člověk :-( Budeme se ale snažit, aby její podzim života byl v rámci možností co nejkrásnější. 

KOCOUREK WILLIAM

26.6.2011 - v Milevsku byl nalezen krásný kříženec britského kocoura, kterého jsem pojmenovala William. Kocourek je trochu pohublý, ale chutná mu a nejvíce miluje "kapsičky". Je zdravý, čistotný a mazlivý.

24.7.2011 - kocourek odešel do svého nového domova a panička ho přejmenovala na Patrika

 

KOŤÁTKO (KOCOUREK) HLEDÁ NOVÝ DOMOV


2.5.2011 - v Branicích se našel asi dvouměsíční kocourek. Zdá se být zcela zdravý, pouze jsem ho musela odblešit a ještě maličkého čeká odčervení. Je to krásné koťátko, bílo - černé, velice přítulné.
14.5.2011 - kocourek odjel do svého nového domova.


AMERICKÝ PITBULTERIÉR MAX

Max v den příchodu do útulku
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takto vypadal Max, když ho přivezli k nám do útulku...bylo to k pláči :-(

24.4.2011 - hodní lidé z Prahy k nám přivezli pejska, kterého našli ležet zcela vyčerpaného uprostřed silnice. Před příjezdem k nám strávil několik hodin u nich doma, dostal napít a najíst, pojmenovali ho Max. Byl dehydrovaný a je velice podvyživený (doslova kost a kůže...). Jedná se o mladého čistokrevného amerického pitbulteriéra. Po příchodu do našeho útulku jsem ho ubytovala do zateplené psí chatky s výběhem a dostal rýži s kuřecím masem, nyní je v klidu a odpočívá. Váhu má 20 kg, je velice špinavý a zapáchá. Je však velice hodný a přítulný. Má spoustu klíšťat, kterých ho zbavím zítra, blechy nemá.
26.4.2011
- byla jsem s Maxem u veterináře. Jelikož máme podezření na ušní svrab, dostal injekci proti tomuto parazitu. Čipovaný není.
27.4.2011
- Maxe jsem odčervila.

28.4.2011 - Max je vykoupaný. Jídlo stále strašně hltá a nemůže se dojíst - vzhledem k jeho stavu není divu, musel dlouhodobě strádat hlady, než byl nalezen.
3.5.2011 - Maxík už znatelně přibral na váze a má spoustu energie :-) Je velice přátelský k lidem i psům.

22.8.2011 - Maxík je ve výborném stavu a již odešel do svého nového domova :-) Má moc hodné pánečky, kteří si ho hýčkají a dávají mu spoustu lásky, kterou tolik potřebuje a tak moc si ji zaslouží. Jsem šťastná, že to s Maxíčkem tak dobře dopadlo a že teď tak hezky vypadá, protože k nám do depozita přišel v příšerném stavu. A je obdivuhodné, jak se dokázal přenést přes špatné zkušenosti s lidmi a být vždy tak hodným pejskem. 


ŠŤĚŇÁTKA - KRÁSNÍ MALINCÍ KŘÍŽENCI IDEÁLNÍ DO BYTU  


10.4.2011 - máme 6 nových přírůstků, 4 chlapečky (3 hnědí, 1 černý) a 2 holčičky (obě černé). Štěňátka se narodila 6.2.2011 a ve dvou měsících váží všechna 1450 - 1970 g. Je předpoklad malého vzrůstu, odhadujeme, že by mohla mít v dospělosti max. 8 kg. Ještě dnes odešli do nových domovů 2 hnědí chlapečci a dostali jména Alík a Brix.

12.4.2011 - noví pánečci si odvezli jednu černou holčičku, dostala jméno Bára.
13.4.2011 - do nového domova odešel černý pejsek, dostal jméno Bertík.
15.4.2011 - do nového domova jsme odvezli třetího hnědého chlapečka, dostal jméno Matýsek. Vzali si ho naši příbuzní, takže zůstává v rodině :-)
17.4.2011 - poslední štěňátko odjelo se svou paničkou do nového domova - černá psí holčička dostala jméno Šerynka.


ŠŤĚŇÁTKA - PRAVDĚPODOBNĚ KŘÍŽENCI BELGICKÝ OVČÁK x BRIARD  


2.4.2011 - byla k nám přivezena 3 nádherná štěňátka (panička musela do nemocnice a neměl se o ně kdo starat; jejich psí mámy se ujali paničky příbuzní). Jsou to kříženci belgického ovčáka a briarda, 2 chlapečci a 1 holčička. Štěňátka se narodila 1.2.2011 a ve svých dvou měsících váží již 8 kg! :-) Říkáme jim Woody, Maxík a Amálka. Amálka k nám přišla bohužel s pupeční kýlou, bude muset na operaci.
7.4.2011
- Woody a Maxík byli na očkování. Amálka jde zítra na operaci, tak bude očkována později. Štěňátka jsou odčervená.
8.4.2011
- Amálka dnes byla na operaci. Náš pan veterinář Šíma byl s průběhem a výsledkem operace spokojený, Amálka by měla být v pořádku. 18.4. jdeme na vyndání stehu a zároveň bude Amča očkována.
9.4.2011
- Amálka je jako drak, vůbec na ní není znát, že je po operaci. Musíme ji neustále hlídat a krotit, aby byla v klidu a vše se dobře hojilo. Rána ale vypadá moc pěkně, dokonce ani neotekla. Jinak štěňátka jsou zlatíčka, rostou snad každým dnem a jsou úžasně chytrá.

16.4.2011 - noví pánečci si odvezli Maxíka a dali mu jméno Bary. Amálka má už také nové majitele, kteří ji jezdí navštěvovat a už se moc těší, až bude mít vyndané stehy, aby si ji mohli odvézt domů.
18.4.2011 - Amálce dnes veterinář vyndal stehy - rána se krásně zahojila a vše je v pořádku. Amálka dnes také dostala druhé očkování.
21.4.2011 - Amálka odjela se svými novými pánečky a jelikož už na své jméno krásně slyší, tak jí zůstalo. Před odjezdem jsem ji i Woodyho vážila a mají už 11 kg! :-)
22.4.2011 - dnes odjel s novými majiteli mazlíček Woody, dostal jméno Rex. Musím říci, že se mi po štěňátkách moc stýská, ale pevně věřím a doufám, že budou ve svých nových domovech šťastní...

 

BUBÁČEK


Moc milý a hodný pejsek Bubáček byl u nás v útulku pouze jeden den, jelikož jsme mu začali novou rodinu hledat ještě v době, kdy byl u své bývalé paničky. Ta ho bohužel musela nabídnout z vážných rodinných důvodů k adopci. Bubáček je nyní opět šťastný pejsek a dokonce má svůj vlastní profil na Facebooku! :-)


DVĚ ŠŤĚŇÁTKA - KŘÍŽENCI NĚMECKÉHO OVČÁKA

Kříženci
Kříženci
16.12.2010
– v depozitu mám nové psí přírůstky, dvě krásná štěňátka – křížence německého ovčáka. Je jim cca 5 měsíců, holčička je celá černá, kluk černý s pálením. Ještě dnes byla štěňátka odčervena.

18.12.2010 – kluk odjel se svými novými pánečky, dostal jméno Kazan.
19.12.2010 – dnes si odvezli noví majitelé holčičku, jmenuje se Asta.


NALEZENÁ ČOKOLÁDOVÁ LABRADORKA


8.12.2010 - lidé k nám přivezli nalezenou labradorku v dost zuboženém stavu. Mína, jak jsme ji pojmenovali, byla vyhublá (vážila pouhých 21 kg), měla strašně nekvalitní matnou srst plnou lupů a přerostlé drápy, které se jí začínaly stáčet dokola. Zdá se, že byla dlouhodobě zavřená v kotci bez možnosti výběhu a špatně krmená. S Mínou jsem byla na prohlídce u veterináře. Obvolala jsem všechny útulky v okolí a stále čekala, jestli ji majitel nebude hledat. Nikdo neprojevil snahu a nekontaktoval ani žádný z útulků.

Mínušku jsem se nakonec rozhodla nechat trvale u nás a dělat s ní canisterapii, které se chci v (doufejme blízké) budoucnosti věnovat. Je strašně hodná, nedá se jí nic vytknout. Se smečkou se bez problémů sžila a je viditelně šťastná :-)


LILINKA

Lili
15.11.2010 - byla v Záhoří u Písku nalezena tato kočička. Měla respirační problémy, které jsem zaléčila antibiotiky. Od prvního okamžiku byla velice mazlivá a přítulná. Dostala jméno Lili. Je ideální do bytu. Volejte 604 518 626.

Lilinka už našla nový domov :-)


TŘI KOŤÁTKA Z DĚDOVIC

Kocourci
13.11.2010 - byla z Dědovic u Vráže přivezena do depozita tato tři koťátka (všem jim říkám "Mikeši"). Jako většina podzimních venkovních koťátek měla v tomto chladném počasí virózu, proto jsem jim musela dávat antibiotika a kapat do očí. Teď už jsou z nich krásní a velice přítulní kocourci. Na kocourky jsou hodně klidní a musím je pochválit, že vzorně čistotní. Noví majitelé budou určitě velice spokojeni. Jsou vhodní do bytu i do baráčku (přes zimu musí být ale pouze doma, jsou nyní zvyklí na teplo depozita). Volejte 604 518 626.

09.1.2011 - Mikeš 1 (černý bez bílé náprsenky) odjel do svého nového domova a dostal jméno Dolf.
15.1.2011 - Mikeš 2 (černý s malou bílou náprsenkou) dnes odjel s novými pánečky, dostal jméno Turbo.
22.1.2011 - Mikeš 3 (mourovatý) našel nový domov. Pánečci ho pojmenovali Monty.


ZUZANKA

Koťátko
6.11.2010 – dvě paní mi přinesly do depozita toto krásné melírované koťátko, které prý bezradně sedělo v Písku u silnice. Koťátku je cca. 5 – 6 týdnů a k adopci bude za 2 týdny. Zájemci, prosím, volejte již nyní na číslo 604 518 626.
6.12.2010 - Zuzanka je úžasná :-) Slyší na své jméno a roste z ní opravdu krásná kočička. Je zvyklá na psy a ráda je "packuje". Jelikož mám plné depozitum a nezbylo tam pro ni místo, tak má výjimku a "hospodaří" v mé ložnici. Je velice přítulná, vymazlená a již dost veliká k adopci.
12.12.2010 - Zuzanka je od dnešního dne ve svém novém domově, kde jí dělá společnost malá maltezačka Bettynka, která je z nové kamarádky nadšená :-) Jméno Zuzanka jí zůstává.


ŠEST KRÁSNÝCH ŠŤĚŇÁTEK ČEKALO NA NOVÝ DOMOV

Štěnátka
22.10.2010 - tato štěňátka různých barev jsou asi dva měsíce stará a byla nalezena zavřená v bedně od ovoce. Štěňátek je celkem šest - jedno celé bílé velice podobné bišonkovi (kluk), jedno bílé chlupaté se znaky (kluk), jedno hnědé s krásnýma "srnčíma očima" (holka) a tři velice podobná jack russel teriérovi (dva kluci a holka). V dospělosti budou menší velikosti, jsou vhodná do bytu i domku se zahradou. Všechna štěňátka jsou zdravá, odčervená a vděčná za každé pohlazení. Zájemci, prosím, volejte: 604 518 626

31.10.2010 - noví majitelé si odvezli bílo - černého pejska podobného Jack russel teriérovi (dostal jméno Tobin).
06.11.2010 - odjel se svými novými pánečky bílý pejsek s hnědými znaky a delší srstí (dostal jméno Chlupáček). Pánečci si vzali štěňátka rovnou dvě, aby si spolu mohla hrát, takže spolu s Chlupáčkem odjel ještě Matýsek - viz. štěňátka níže.
07.11.2010 - do nového domova jsem odvezla bílého pejska podobného bišonkovi (dostal jméno Rony).
12.11.2010 - do nového domova odjela béžová fenečka (dostala jméno Karin).
13.11.2010 - nová panička si odvezla vzrůstem nejmenšího pejska podobného Jack russel teriérovi (dostal jméno Sam).
28.11.2010 - do nového domova jsem odvezla poslední štěňátko, holčičku podobnou Jack russel teriérovi (dostala jméno Šerynka).

11.12.2010 - Roneček se vrátil z adopce, ale protože je moc krásný a šikovný, tak se hned našel nový majitel a Rony je od 12.12.2010 u nových pánečků.


ČTYŘI KRÁSNÁ ŠŤĚŇÁTKA

Štěnátka
22.10.2010 - tato čtyři štěňátka (dva černí kluci a dvě hnědé holčičky) jsou asi dva měsíce stará a byla odebrána rizikovému chovateli. V dospělosti budou menší velikosti, jsou vhodná do bytu i domku se zahradou. Štěňátka jsou zcela zdravá, odčervená. Milují lidskou společnost a už nutně potřebují své pánečky, kteří by se s nimi mazlili a věnovali jim čas.
Zájemci, prosím, volejte: 604  518 626

30.10.2010 - hladkosrstý pejsek, černý s pálením, odešel do nového domova (dostal jméno Alex).
01.11.2010 - noví majitelé si odnesli dlouhosrstou hnědou fenečku (dostala jméno Brita).
06.11.2010 - noví pánečci si odvezli černého pejska se znaky a delší srstí (dostal jméno Matýsek). Spolu s Matýskem odjel i Chlupáček - viz. štěňátka výše.
11.11.2010 - poslední štěňátko (krátkosrstá hnědá fenečka) odjelo s novou paničkou. Psí holčička dostala jméno Fíla.


KOŤÁTKO POPPYNKA

Koťátko 
5.10.2010 bylo nalezeno a přineseno do depozita toto roztomilé koťátko – kříženka perské kočičky. Kočička měla na levé straně hrudníčku již téměř zahojenou ranku a na pravém boku pod kůží brok :-(  Nějaký lump po chudince střílel :-(  V uších mělo koťátko svrab, který jsem zaléčila. Rovněž bylo postříkáno sprejem Frontline proti vnějším parazitům a odčerveno.
19.10.2010
– Poppynka je ve skvělé kondici, je moc šikovná a vzorně chodí na kočičí WC. Má už vážné zájemce, brzy by měla odejít do nového domova.

23.10.2010 - Poppy si její nová panička odnesla domů (nyní se jmenuje Pampeliška). Bydlí v Branicích kousek od depozita, tak mně prý prijdou občas navštívit :-)


ČTYŘI KOUZELNÁ KOŤÁTKA
  

Koťátka

Koťátka
7.9.2010 mi byla do depozita přinesena čtyři maličká koťátka – narozená, odhaduji, v červenci. Tři kluci a jejich sestřička byli odčerveni, brali týden Synulox a do očí jsem kapala Garasone. Jsou velice hezká, čistotná a rychle se socializují.

27.9.2010 - do nového domova odešel první kocourek Bertík (nyní Moureček).
3.10.2010 - noví majitelé si přijeli pro kočičku Rozárku (nyní Kitty).
4.10.2010 - noví majitelé si přijeli pro kocourka Toma (nyní Mišuge).

Poslední krásný kocourek Jerrýsek je stále volný. Najde také brzy nový domov?
31.10.2010 - Jerrýsek byl adoptován (nyní se jmenuje Fous).


MOLLYNKA
 


12.9.2010 - do depozita nám "přibyla" krásná pětiletá šarpejka Molly. Bohužel neměla doposud lehký život, dozvěděla jsem se, že již vystřídala dva majitele. Asi i proto byla zpočátku velice nedůvěřivá a nervózní. Prních pár dní jsem ji krmila pouze z ruky, abych si získala její důvěru. Za týden již byl znát velký pokrok v jejím chování – zcela se zklidnila, nechá si sahat do jídla, prohlížet zuby, kapat do očí, přenášet v náručí atd. Velice dobře se snáší se všemi mými psy, běhá s nimi po zahradě a vyhýbá se jakýmkoli šarvátkám. Jsem z ní nadšená, dělá mi radost. Z Mollynky se stává úžasný vyrovnaný pes.

02.10.2010 - Mollynka našla nový domov.

26.11.2010 - Mollynka byla bohužel vrácena z adopce a je opět u mne v depozitu. Molly neměla u nových majitelů jasno, kdo je vůdce smečky a tudíž začalo docházet k nedorozuměním. U mne je ale naprosto zlatá, myslím si, že alespoň trochu zkušený pejskař s ní bude spokojený. Zájemci, prosím, volejte na číslo 604 518 626.

11.12. - 28.12.2010 - Mollynka byla v adopci, ale vrátila se, protože si nerozuměla s dvěmi fenkami majitelky.

08.01.2011 - Mollynka odjela se svými novými pánečky domů. Držím palečky, aby jí to tentokrát již vyšlo a byla v nové rodině šťastná. Moc si to zaslouží.

 

ŠTĚPÁNEK A LAURA  

Štěpánek a Laura
Štěpánka a Lauru, 3,5 měsíční krásná "tygrovaná" koťátka, nám přinesli do depozita 19.8.2010. Jsou moc hodná, přítulná a čistotná. Ideální do bytu, popř. i domku se zahradou. K adopci budou od 27.8.2010. Zájemci, prosím, volejte 604 518 626.

16.9.2010 - koťátka odešla společně do svého nového domova :-)

26.10.2010 - Laura se vrátila zpět do depozita, nová majitelka dvě kočičky najednou nezvládala. Pokud se najde nový vhodný majitel, bude dána znovu k adopci. Když ne, pokusím se ji začlenit mezi své dvě kočičky.
8.11.2010 - Laura byla adoptována.


KOŤÁTKO MACINKA 
 

Macinka
2.8.2010 jsem odchytla Macinku. Věk jsem odhadla na cca 2 měsíce. Byla celá hubená, teklo jí z nosu a pšíkala. Týden jsem jí dávala tablety Synulox a dostala injekci Nuromectin. Za týden v depozitu přibrala 200g. Macinka má úžasnou povahu – je velice klidná a ráda se mazlí.

10.8.2010 - Macinka odešla zcela zdravá do nového domova – ke stejným majitelům, kteří si vzali Mourka. Obě koťátka se mají báječně!


KOŤÁTKO MOUREK

Mourek
Mourek byl zcela zdravé koťátko (asi 2,5 měsíce staré) a noví majitelé na něj už čekali, proto jsem ho ihned předala 2.8.2010 k adopci.


MONTÍK
  

Monty
Zlatíčko Monty byl u nás celý měsíc, ale již našel nové pánečky, ke kterým odešel 28.6.2010. Hodně jsme si na něj zvykli, bude se nám stýskat.


KOŤÁTKO SHEELA

Koťátko    Koťátko
Malé opuštěné koťátko (odhaduji 6 týdnů) nám přinesli do depozita 16.června 2010. Je zdravé a má se čile k světu. Mazlíček je kříženec perské kočky, říkáme jí Sheela a musím ji pochválit, je moc šikovná a čistotná.

Noví majitelé si koťátko odnesli 24. června 2010. Hodně štěstí Sheelo!


TŘI KRÁSNÁ ŠŤĚŇÁTKA ČEKALA NA NOVÝ DOMOV

Stenatka
Všechna tato štěňátka byla během týdne adoptována.