Kategorie: Návody na správný chov drobného zvířectva

CHOVATELÉ A ZVERIMEXY POZOR!

Návody na správný chov domácích mazlíčků aneb rady nejen pro začínající chovatele zcela ZDARMA na našich stránkách

Stále více zvířecích mazlíčků se stává obětmi týrání. Zvířata jsou často chována v nevyhovujících podmínkách, krmena nevhodnou stravou, chybí jim potřebný výběh a v neposlední řadě se cítí osamělá, když nežijí v páru či skupině a majitel na ně nemá čas. Jak jsme zjistili, celý problém spočívá především v malé informovanosti lidí před koupí zvířete. Vina však není pouze na straně  chovatelů, ale svůj podíl na ní mají i zaměstnanci obchodů se zvířaty, kterým často chybí znalosti o prodávaných zvířatech. A těm prodejcům, kteří tyto znalosti mají, se bohužel ne vždy dostává času, aby zákazníka náležitě informovali o chovu a potřebách zvířete.

Abychom pomohli zvířátkům, která teprve čekají ve zverimexech na své budoucí majitele, ale i těm, která už mají nové domovy, ale žijí v nevyhovujících podmínkách, připravili jsme návody na správný chov domácích mazlíčků nejen pro začínající chovatele. Cílem těchto letáků je poskytnout co nejvíce informací majitelům zvířat a předat znalosti a zkušenosti pracovníkům zverimexů, kteří se teprve učí (informační letáčky jim navíc usnadní práci a ušetří čas, jelikož místo vysvětlování dají klientovi návod, ze kterého se dozví všechny základní informace o chovu zvířete, které kupuje, či o jeho koupi teprve uvažuje).

Na našich stránkách naleznete návody k několika nejčastěji v domácnostech chovaným drobným zvířatům. Ve spolupráci s portálem www.mazlicci.cz a sponzory budou rovněž tyto návody v podobě tisíců informačních letáků distribuovány do co největšího počtu obchodů se zvířaty po celé republice, kde budou zdarma přidávány ke každému zakoupenému zvířeti daného druhu či poskytovány zájemcům o koupi těchto zvířat. Letáky budou k dispozici také v některých veterinárních ordinacích.

Doufáme, že celá akce povede ke zlepšení životních podmínek tisíců domácích mazlíčků a zabrání se tak formě týrání zvířat, která patří mezi nejrozšířenější a přitom je tolik opomíjená. Pokud nás chcete podpořit, stačí, když zavítáte do zverimexů ve Vašem okolí a budete se ptát po informačních letácích ke zvířatům. V případě, že majitel či zaměstnanec prodejny nebude vědět, o co se jedná, upozorněte jej na tuto akci a možnost stažení letáků z našich stránek www.ozviratech.cz.

Velice Vám děkujeme za pomoc na tomto projektu!

Marcela & kolektiv

print Formát pro tisk

Veterinární poradna

Vyhledávání

English section

Náhodná fotka

S Tebou mě baví svět :-)

Kalendář

 «  duben 2019  » 
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 

Počasí

Počítadlo

Video

Hlavní nabídka

Novinky

Seznam rubrik

Pomáhají nám

Podej tlapku

Písecký servis

ifauna

Nadační fond pes v nouzi

Pavla Hejná - Praha
Milena Šedivá - Praha
Iveta Staňková - Písek
Jana Bělehrádková - Písek
manželé Hollovi - Praha
Marcela Habartová - Písek
Roman Khain - Vodňany
M. Rajtmajerová - Písek
M. Kučerová - Branice
J. Kučerová - Písek
Jan Krůček - Temelín
Blanka Fikarová - Praha
Trish and Bill Nicholson
Drogerie U kostela
Květinka - Žižkova ul., Písek
Dětský textil - Velké nám., Písek