Kategorie: Krvavá móda kožešin

Je načase otevřít své oči a hlavně svá srdce!

Milí přátelé, cítím povinnost se s Vámi podělit o své pocity a nový životní postoj ve spojení s hrůzným zjištěním, jaká otřesná realita panuje ve světě i u nás.

Asi ne náhodou se ke mně před pár dny dostal odkaz na tajně natočené video, jehož účelem bylo zveřejnit šokující praktiky běžně používané na zvířatech, chovaných pro byznys s kožešinami. Protože jsem nečekala, jaký link to vlastně otvírám, díky své nepřipravenosti na tragický obraz jsem toto video po necelých deseti sekundách s hlasitými vzlyky vypnula. Když jsem se po dost dlouhé chvíli alespoň trochu uklidnila, cosi ve mně mi říkalo, že si nemohu dovolit zavírat oči před naservírovanou realitou, jestliže chci být všemi možnými směry prospěšná. Hluboce jsem se tedy nadechla, dala si před oči ruce, zapla video znovu a skrze prsty jsem se dodívala až do konce, a stav, v jakém jsem se pak nacházela, lze jen stěží popsat. Bolest, bezmoc, lítost, zlost, stud za celou (ne)lidskou rasu, odhodlání a zase bolest...

Tímto pro mě vyjímečně brzy odpoledne pracovní den skončil a po kýbly prolitých slz jsem si uvědomila, že takovým stavem nikomu a ničemu nepomůžu. Sebrala jsem se a začala sjíždět net, abych zjistila co nejvíc informací o možnostech, jakým způsobem lze těmto zvěrstvům zabránit, protože nejsem zastáncem názoru, že coby jedinec nic nezmůžu. V rámci tohoto sajtu jsem narážela na další a další tragédie, o nichž jsem neměla nejmenší tušení. Tento den dnes považuji za důležitý mezník svého života. Prakticky okamžitě jsem přehodnotila své dosavadní potřeby a postoje k mnoha zažitým zvyklostem. Zacítila jsem, že v souvislosti s potřebou zamezení všem těm tyraniím musím/chci v prvé řadě začít od sebe. Absolutně přirozeně jsem se obratem přetvořila ve vegana a od toho momentu odmítám nakupovat jakékoli výrobky, které jsou testovány na zvířatech, anebo ve velké míře škodí přírodě. A jaké pro mě bylo překvapení, že si tímto rozhodnutím vůbec neztížím život! Zjistila jsem, že už existují firmy, které produkují tyto výrobky od potravin, přes kosmetiku až po potřebné čistící prostředky a ve většině případů je také prodávají prostřednictvím e-shopů a mnohdy za velmi příznivých podmínek.

Milí přátelé, chcete-li mi více porozumět, pusťte si následující video. Mou povinností je Vás však upozornit na skutečně drastický obraz odrážející realitu dnešního civilizovaného(???) světa! Jenže ...  nepodporujeme, byť "jen" pasivně, tuto tragickou realitu právě svým zavíráním očí před ní?
Vážení čtenáři, dovolujeme si Vás upozornit, že záběry v tomto videu jsou velmi drastické a proto nevhodné pro malé děti a slabší povahy!!!

Přehrávač vyžaduje nainstalovaný flash player a aktivovaný javascript.

Rozšiřovat tyto odkazy cítím jako jeden ze svých současných velmi důležitých úkolů v rámci bytostné potřeby zastavit tohle peklo na zemi. Vím totiž, že tím dopomůžu k probuzení spoustě duší, které se momentálně nacházejí v jakémsi iluzorním pocitu, že se jich globální problémy napřímo nedotýkají, a proto se o ně nemusejí zajímat, natož je nějak řešit. Naservírování reality docílí procitnutí z letargie a relativní pohody u každé takové polospící dušičky, jako se to stalo s tou mou .

Všechna krutá  videa, která změnila můj život,  jsou čerpána z tohoto zdroje: http://lidskebestie.blog.cz/hledani?page=1&query=video&search=ublog  Je to blog mladinké dívenky, která má vzhledem ke svému věku obdivuhodně vyspělé názory a všeobecně pohled na svět. Dovoluji si Vám všem doporučit, abyste si projeli veškeré informace i v textové podobě, umístěné na tomto blogu. Pojednávají o situaci na drůbežích a všech ostatních farmách i v naší zemi a o mnohém dalším.

Milí přátelé, věřte, že není v mém zájmu ve Vás vzbudit pocit patosu z obsahu mého článku. Chci jen poukázat na témata, která se nás všech bezprostředně dotýkají a které většina z nás nevědomě podporujeme. Nyní, když známe realitu, máme možnost svobodné volby - žít dále ve svém mikrosvětě podle svých zvyklostí, anebo se začít jakýmkoli způsobem podílet na zastavení zveřejněného počínání.

Já už se rozhodla. Což ale neznamená, že snad hodlám pohrdat ostatními, kteří zůstanou věrni svému způsobu života. Vždyť já sama jsem ještě minulý víkend pomlaskávala nad opečenými špekáčky a odolávala žadonícím pohledům svého milovaného Buráčka. Přesvědčení a odhodlání musí vycházet ze srdce, ne z diktátu někoho jiného.

Děkuji za pozornost a omlouvám se hluboce za případně zkažený den. Už víte, že tohle mým cílem není.

Kdyby se mezi Vámi našel někdo, kdo by mě rád následoval, neváhejte mě, prosím, kontaktovat. Čím více se nás spojí, tím dřív se naše energie vydávaná pro ochranu všech živých tvorů zhmotní v pozitivní výsledek.

Přeji Vám i všem Vašim čumáčkům pevné zdraví a život jen ve štěstí a radosti Vaše radusja
e-mail: radka@ileporello.cz
skype: radusja
icq: 224-102-298

Redakce www.ozviratech.cz se ztotožňuje s názorem autorky tohoto článku - podporujeme aktivity PROTI vraždění zvířat kvůli kožešinám, nelidskému zacházení se zvířaty ve velkochovech a na jatkách a rovněž nesouhlasíme s  konzumním stylem života (MC Donald, KFC,  apod.).

Eva Mendez

print Formát pro tisk