Kategorie: Cestování

Psí salonek "Happy Dog" Riyadh, Saúdská Arábie

Od malička jsem toužila pracovat se zvířaty a i když se zdálo, že jsem vzhledem ke studiu ekonomie poněkud odbočila z cesty, stále jsem měla v hlavě tento svůj sen.

1. června 2006 se mi splnil a já začala profesionálně pracovat se psy. V tento den jsem  otevřela v jednom z compoundů v Riyadhu psí salonek "Happy Dog" - jak se zdá první specializovaný salon svého druhu v tomto hlavním městě Saúdské Arábie.

„Happy Dog“ ("Šťastný pes") je název vskutku symbolický, jelikož mým největším přáním je, aby psí klienti odcházeli ze salonku šťastnější, než přišli. Nevěřili byste, kolik pejsků přebírám jako „špinavé zplstnatělé koule“ a jak moc se jim po úpravě uleví. Úplně mi vždy ožívají pod rukami a pánečkům potom vracím zcela nového veselého psíka. Majitelé se mnohdy začnou po „groomingu“ (celkové údržbě) se svým miláčkem i více mazlit, protože najednou je čistý a mnohem krásnější a láká je k hlazení a „mačkání“.  

Salonek uvítali především cizinci, protože, stejně jako my, nemají důvěru ke zdejším arabským petshopům (obchodům se zvířaty) a veterinárním zařízením, kde se rovněž psi a kočky upravují. Mezi mé klienty ale patří i čtyřnozí přátelé „čistokrevných“ saudů a svou návštěvou salonek poctili už i pejsci z rozvětvené královské rodiny.

Salonek finančně i fyzicky podporuje záchranu psů v Riyadhu (viz. náš projekt na záchranu pouštních psů - English section) a některé soukromé útulky v ČR. 

Tak držte palečky, ať salonek klape a přibývá šťastných pejsků :-)

Vaše Marcela

Poznámka: Salonek "Happy Dog" v Riyadhu bohužel ukončil 28.2.2009 svou činnost - z důvodu mého stěhování zpět do České republiky.

 


Salonek Happy Dog


Salonek Happy Dog


Salonek Happy Dog


A jelikož na přátele nikdy nezapomínám (obzvláště na ty, na které je „spoleh“), tak tímto ještě jednou děkuji své učitelce Zuzaně Peškové. Bylo mi ctí být u ní na kurzu stříhání psů, jelikož Zuzka patří mezi jedničky v oboru a navíc je skvělý člověk.


V akci.

 

Více fotografií bude postupně umístěno do Fotogalerie.

print Formát pro tisk