< návrat zpět

Salynka

Salynka je naše šestiletá činčilí slečna. Vypadá tak trochu jako veverka skřížená se zakrslým králíkem. Je to čilé přátelské zvířátko, které nás dokáže celé hodiny bavit svými kousky (viz. článek "Činčilí Vánoce").

Myslím si, že Salynka mi byla určená osudem. Stále jsem přemýšlela, jestli si vybrat samečka či samičku, a říkala si, jak asi poznám tu "pravou". Nakonec jsem přišla do zverimexu a tam bylo vivárium se třemi překrásnými mláďátky. Dvě z nich si mě moc nevšímala, ale třetí drobeček přišel ke sklu, opřel si o něj pacičky a pozoroval mně svýma očičkama, které připomínaly černé korálky. A bylo jasno! Ze zverimexu jsme odcházela s činčilí holčičkou, která dostala jméno Salynka.

Pro Salynku už byla doma připravená prostorná klec, do které jsme ze dřeva vyrobili odpočívadla, do horního poschodí připevnili domeček, dolů dali seníček, napaječku a misku na granule. Činčilku jsme přinesli v krabici, kterou jsme přiložili k otevřené kleci a nechali zvířátko dobrovolně skočit dovnitř. Salynka nejdříve chvíli seděla a potom začala prozkoumávat nový domov. První dny jsme ji z klece nepouštěli, musela si nejdříve zvyknout na nové prostředí. Jeden večer nám ale přichystala překvapení. Slyšela jsem z vedlejšího pokoje podivný šramot, tak jsem se šla podívat, co se děje, a Salča nikde. Podařilo se jí proklouznout skrze mříže v zadní částí klece. V té době nebyla ještě ochočená, tak si asi dovedete představit, kolik práce nám dalo ji chytit. I když měla tenkrát tělíčko jako větší křeček, tak dokázala neskutečně rychle utíkat :-) Dnes už je naštěstí naučená přijít na zavolání. Jó, i činčilka je "úplatné" zvířátko, a za hrozinku, kousek jablíčka či jinou vhodnou pochoutku, vždycky ráda přijde :-) 

Marcela

Veterinární poradna

Vyhledávání

English section

Náhodná fotka

pejsci_z_petshopu_006.jpg

Kalendář

 «  březen 2019  » 
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431

Počasí

Počítadlo

Video

Hlavní nabídka

Novinky

Seznam rubrik

Pomáhají nám

Podej tlapku

Písecký servis

ifauna

Nadační fond pes v nouzi

Pavla Hejná - Praha
Milena Šedivá - Praha
Iveta Staňková - Písek
Jana Bělehrádková - Písek
manželé Hollovi - Praha
Marcela Habartová - Písek
Roman Khain - Vodňany
M. Rajtmajerová - Písek
M. Kučerová - Branice
J. Kučerová - Písek
Jan Krůček - Temelín
Blanka Fikarová - Praha
Trish and Bill Nicholson
Drogerie U kostela
Květinka - Žižkova ul., Písek
Dětský textil - Velké nám., Písek