Kategorie: Případy týrání zvířat v ČR

Týraní psi na statku v Habarticích, okres Šumperk

12.2.2010  Marcela Árendášová, www.ozviratech.cz

Dnes jsem našla email od naší čtenářky (jméno si paní z osobních důvodů nepřeje zveřejnit), která nám oznámila případ týrání dvou psů v Habarticích u Hanušovic (okres Šumperk - Jeseníky).

Zde je oznámení:

„dobry vecer,

po zazitku z minuleho tydne jsem zacala na www.seznam.cz hledat nejakou organizaci, ktera se zabyva ochranou zvirat v CR. nasla jsem vas a doufam, ze budete umet poradit.

minuly tyden jsem stravila par dnu v jesenikach na severni morave. bydleli jsme v obci habartice u hanusovic, to je asi 40km od mesta jesenik. v patek jsme si vsimli, ze v jednom statku jsou v dratene kleci, cca. 1,5 x 1,5m, uvazani 2 psi, jeden je zlaty stredni kokr, druhy nejspise krizenec vlcaka a ?? (nejsem zadny znalec ani chovatel psu). psi maji v kleci malou drevenou boudu, otevrenou a bez vystylky, v kotci je na zemi jedna  nadoba se zamrzlou vodou, zradlo zadne, psi jsou venku den a noc a nemohou se nijak pohybovat ani na tom malem vymezenem prostoru, protoze jsou oba uvazani na 1 (JEDNOM !) silnem reteze, ktery je dlouhy mozna 1, 20m od boudy az k obojku vetsiho psa a druhy pes, ten kokr, je privazany svym retezem asi 30cm dlouhym tesne k obojku prvniho psa, cili jsou svazani jako siamska dvojcata. venku v tu dobu panovaly strasne mrazy, mozna kolem -10st, mozna i vic... psi, pokud jsme mohli videt, jsou v kotci permanentne, bez moznosti pohybu, bez dostatecneho zradla, v mraze, spine, ve vykalech, zubozeni, s ledovymi krustami v srsti, snezi na ne kazdy den. za statkem, v mirnem svahu, ve snehu a v mraze se "pasou" kravy a kone, mozna 4-5ks.

v nedeli jsme vzali trochu zradla a do statku zasli. psi nas uvideli, zacli stekat a tahat za retez, jak jim omezeny prostor dovoloval. hodili jsme jim zradlo dovnitr, hladove se na ne vrhli a hned se strhla rvacka - mensi kokr byl tazen na obojku silnejsiho psa k jeho kusu zradla a nemohl tomu zabranit ani on a ni my. podarilo se nam ale hodit mu ten posledni kousek, ktery jsme meli. Psi jsou v kotci porad, majitele je nechteji pustit, ze pry davi slepice.

obraz tech zubozenych psu mam stale v mysli, trapi me to. jsme ted uz doma, daleko od habartic. nevim, kam se obratit, koho tim pripadem tyranych psu alarmovat ci na dalku poverit.
budu cekat na vasi odpoved."

12.2.2010

Jelikož naše organizace sídlí v okrese Písek příliš daleko od Habartic (cca 360km, minimálně 4,5 hodiny jízdy autem), kontaktovala jsem Ligu na ochranu zvířat v Šumperku (ředitelku Ligy paní Mirku Zagozdovou a následně také její kolegyni paní Tolarovou) a poprosila je, zda by případ převzaly.

Paní Zagozdová slíbila, že se případem budou zabývat a vše oznámí na místní veterinární správu.

Jsem s paní Zagozdovou v kontaktu a čekám na nové informace.

16.2.2010

Paní Zagozdová mne informovala, že případ oznámila krajské veterinární správě pro Olomoucký kraj - pobočce Šumperk.

18.2.2010

Veterinární lékařka z veterinární správy dnes navštívila statek, aby provedla kontrolu. Shledala psy v relativně dobrém stavu (majitelka si zřejmě domluvu lidí vzala k srdci a psům trochu přilepšila). Paní veterinářka však nařídila ještě nějaká opatření, která půjde zkontrolovat.

print Formát pro tisk

Veterinární poradna

Vyhledávání

English section

Náhodná fotka

Číča Pixel Petronius dostala jmé

Kalendář

 «  březen 2019  » 
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431

Počasí

Počítadlo

Video

Hlavní nabídka

Novinky

Seznam rubrik

Pomáhají nám

Podej tlapku

Písecký servis

ifauna

Nadační fond pes v nouzi

Pavla Hejná - Praha
Milena Šedivá - Praha
Iveta Staňková - Písek
Jana Bělehrádková - Písek
manželé Hollovi - Praha
Marcela Habartová - Písek
Roman Khain - Vodňany
M. Rajtmajerová - Písek
M. Kučerová - Branice
J. Kučerová - Písek
Jan Krůček - Temelín
Blanka Fikarová - Praha
Trish and Bill Nicholson
Drogerie U kostela
Květinka - Žižkova ul., Písek
Dětský textil - Velké nám., Písek