< návrat zpět

Péče o zdraví a krásu rss

Strana:  1 2   další »

Zdraví našich psů – nejdůležitější je vždy prevence

Pro našeho psa i pěněženku je lepší zdravotním komplikacím předcházet, než řešit následky špatné péče či přehlížených příznaků nemoci. Zde je několik základních pravidel, které by měl každý pejskař dodržovat:

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 11162x

Výživa psů

Výživa psů zaznamenala v posledním desetiletí velké změny. Došlo ke změně náhledu na velké množství faktů ve výživě se uplatňujících a v neposlední řadě se dnes čím dál častěji přechází z tzv. doma připravované krmné dávky (vařené maso s různými přílohami) na kompletní komerčně vyráběné krmivo, které je nejčastěji ve formě granulí či konzerv. Tím pádem nastává mezi mnoha chovateli problém, co je pro jejich čtyřnohého miláčka lepší a čím ho krmit, aby se mu dařilo co nejlépe. Tento problém je aktuální zejména u chovatelů, kteří si pořídili svého prvního psa.Máme v zásadě několik možností včetně různých kombinací.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 10586x

Umělý odchov štěňat

Pro každé mládě včetně těch našich, lidských, je ideální, když má matka dostatek mateřského mléka. Platí to samozřejmě i u štěňat.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 14547x

Toxoplazmóza x člověk x těhotenství

Není to tak dlouho, co otěhotněla moje dobrá kamarádka, majitelka kočky, a mně shodou okolností ve stejné době kousla toulavá kočka. Kamarádka přemýšlela, jestli by nebylo zdravější dát kvůli miminku svoji kočku pryč a já se bála, jestli jsem se od „divoké šelmy“ něčím nenakazila. Obě tyto situace mě příiměly k vášnivému čtení o kočičích nemocech a procházení různých diskuzí chovatelů. Ráda se teď s Vámi podělím o své poznatky a dovolím si rovněž použít několik výňatků z odborných článků a statistik.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 10940x

Není vet jako vet

Stejně jako lidské doktory můžeme i veterináře rozdělit na dobré, průměrné a špatné. Já mám zkušenosti se všemi třemi skupinami a můžu říci, že natrefit na špatného veterináře může mít opravdu tragické následky. Oproti tomu dobrý vet je člověk k nezaplacení, který vašemu zvířeti mnohdy doslova zachrání život. Začněme ale od těch nejhorších.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 10165x

Náš boj s rakovinou

Ke zjištění, že má Matýsek nádor, přispěla náhoda. Náš pejsek šel na čipování, aby mohl s námi létat do zahraničí a v rámci preventivní prohlídky pan doktor objevil bulku v oblasti bříška. Na první pohled nešlo jednoznačně určit, o jaký druh problému se jedná, proto udělal Matesovi sonografické vyšetření. Konečný verdikt zněl, že to pravděpodobně bude nádor nesestouplého varlátka, kterým trpí velké množství psů jeho věku. Náš Mates je prý ve svých 10-ti letech ukázkový případ.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 11252x

Léčebná moc zvířat

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 9778x

Jak pomoci dotyky TTouch psům i jiným zvířatům

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 10863x

Aby byli krásní II - psí kosmetika

Před jedenácti lety jsem si pořídila svého prvního vlastního psa a za tuto dobu jsem vyzkoušela mnoho různých značek psí kosmetiky. Zpočátku jsem při koupi dávala na rady pracovníků zverimexů, ale jak jsem zjistila, někteří z nich propagovali určité značky pouze za účelem zisku. Jelikož jsem čím dál tím častěji přicházela do kontaktu se zkušenějšími chovateli, přijímala jsem jejich doporučení. Později se k nám domů nastěhoval „pan internet“ a já jeho prostřednictvím poznala nejen mnoho kamarádů pejskařů, ale objevila i nové kosmetické přípravky pro své čtyřnohé miláčky. A jelikož jsem „kynolog nadšenec“, rozhodla jsem se věnovat pejskům profesionálně, a o to více jsem se ponořila do zjišťování, která psí kosmetika „za to stojí“.

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 10901x

Aby byli krásní I - psí kadeřníci

Psí kadeřníky bychom mohli také nazvat „psími údržbáři“. Pejska vám kadeřník nejen učeše, vykoupe, vyfénuje, ostříhá, přistřihne srst či otrimuje (speciální úprava srsti vytrháváním), ale také mu ostříhá drápky, vytrhá chloupky ze zvukovodu či vymačká anální žlázky.

Mnoho psích kadeřníků má znalosti a bohaté zkušenosti z oblasti kynologie, proto vás upozorní i na zdravotní problémy vašeho miláčka, pokud je zpozorují.

I v případě střihačů psů však můžete narazit stejně tak na profesionály, u nichž střihačské „řemeslo“ předcházela velká láska ke psům, jako na „rádoby odborníky“. Na co si tedy dát pozor a čeho se vyvarovat?

Autor: Marcela  |  Vydáno: 21.11.2006  |  Přečteno: 10892x

Strana:  1 2   další »

Veterinární poradna

Vyhledávání

English section

Náhodná fotka

monca_04.jpg

Kalendář

 «  březen 2019  » 
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431

Počasí

Počítadlo

Video

Hlavní nabídka

Novinky

Seznam rubrik

Pomáhají nám

Podej tlapku

Písecký servis

ifauna

Nadační fond pes v nouzi

Pavla Hejná - Praha
Milena Šedivá - Praha
Iveta Staňková - Písek
Jana Bělehrádková - Písek
manželé Hollovi - Praha
Marcela Habartová - Písek
Roman Khain - Vodňany
M. Rajtmajerová - Písek
M. Kučerová - Branice
J. Kučerová - Písek
Jan Krůček - Temelín
Blanka Fikarová - Praha
Trish and Bill Nicholson
Drogerie U kostela
Květinka - Žižkova ul., Písek
Dětský textil - Velké nám., Písek