< návrat zpět

Matýsek

Matýsek se narodil 12.5.1995 v jedné chovatelské stanici u Prahy. Velikostí měl být králičí jezevčík, nicméně nám "trochu" přerostl a váží 6 kg. Je to černý dlouhosrstý jezevčík s krásným pálením. Na svůj věk je stále dost aktivní (musím "zaklepat"), chodí s námi každé ráno na procházky a rád honí míček (vzhledem k jeho horšícímu se zraku používáme stále větší a větší míčky).

Když jsme si ho přinesli domů, bylo mu pouhých 6 týdnů. Vím, že je to na stěhování štěňátka od psí maminky brzy, ale co se dalo dělat, když tak chovatelé rozhodli. Matýsek byl překrásné štěňátko. Jeho největší "starostí" bylo (jako u většiny jezevčích mimin), co kde sníst, kde vyhrabat jakou myšku a v čem "voňavém" se vyválet. Také jsme v jeho miminkovském věku bojovali se škrkavkami, které si přinesl z původního domova. Nakonec jsme nad nimi vyhráli a už se nikdy nevrátily.

Matýsek za svůj život hodně cestoval, byl v Holandsku, podíval se do Rakouska a momentálně s námi žije v Saúdské Arábii. Také s námi jezdil lyžovat do Krkonoš, resp. my lyžovali a Matýsek hlídal na pokoji :-) Často nás doprovázel do různých restaurací a hospůdek, kam jsme jako studenti chodívali, a potom docházelo ke komickým situacím, když do nich později při našich procházkách automaticky zabočoval. Nezasvěcení přátelé se vždycky divili, "co tam toho psa táhne?" :-) Asi si pamatoval, že tam ochutnal něco dobrého.

Když bylo našemu čtyřnohému příteli 10 let, začal mít problém s nesestouplým varlátkem. Nejdříve jsme mu poblíž třísla nahmatali bulku, která se rychle zvětšovala, a potom začal i hůře chodit. Samozřejmě jsme na nic nečekali a vzali Matýska k veterináři. Ten zjistil, že nesestouplé varle se vlivem vyšší teploty v dutině břišní změnilo v nádor. Asi nemusím popisovat, jak moc jsme se báli, abychom o naše zlatíčko nepřišli. Naštěstí operace dobře dopadla a zjistilo se, že nádor je nezhoubný (viz. článek "Náš boj s rakovinou").

Matýsek se na svůj věk těší dobrému zdraví, ale už jsme museli přistoupit k určitým změnám, a to např. jídelníčku (granule pro seniory) a podávání kloubní výživy (Alavis MSM + Glukosamin sulfát). Tak ať je tu s námi ještě hodně dlouho a zdráv :-)

Marcela

Veterinární poradna

Vyhledávání

English section

Náhodná fotka

vzdelavani_deti_004.jpg

Kalendář

 «  březen 2019  » 
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431

Počasí

Počítadlo

Video

Hlavní nabídka

Novinky

Seznam rubrik

Pomáhají nám

Podej tlapku

Písecký servis

ifauna

Nadační fond pes v nouzi

Pavla Hejná - Praha
Milena Šedivá - Praha
Iveta Staňková - Písek
Jana Bělehrádková - Písek
manželé Hollovi - Praha
Marcela Habartová - Písek
Roman Khain - Vodňany
M. Rajtmajerová - Písek
M. Kučerová - Branice
J. Kučerová - Písek
Jan Krůček - Temelín
Blanka Fikarová - Praha
Trish and Bill Nicholson
Drogerie U kostela
Květinka - Žižkova ul., Písek
Dětský textil - Velké nám., Písek